Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ogrē dibinās Muzikālo teātri. VIDEO

Ogrē dibinās Muzikālo teātri. VIDEO

Novadu ziņas
2014. gada 21. janvārī 16:40 2014. gada 21. janvārī 16:40
 
Ne tikai Ogres pusē, bet arī visā Latvijā pazīstami mūziķi, kuri savulaik mācījušies vai joprojām mācās Ogres Valsts ģimnāzijā, nolēmuši dibināt Ogres Muzikālo teātrī. Tajā darbosies tādi jau atzīti mūziķi kā Antra Stafecka, Fox Lima, Nikolajs Puzikovs, Ilona Bagele un citi.

Ogres Muzikālais teātris tiks dibināts 27. janvārī un tā mērķis būs ik gadu iestudēt vismaz vienu lielu mūziklu.

„Es zināju, ka kādreiz tas piepildīsies - Ogrei būs savs mūzikls, savs muzikālais teātris un pašiem savi Ogres mūziķi, kurus atpazīst ikviens Latvijas iedzīvotājs,” tā portālam ogrenet.lv teicis Ogres Mūzikas skolas direktors, Ogres novada domes deputāts Artūrs Mangulis.

Visi solisti savulaik sākuši (daži joprojām turpina) apgūt vokālās iemaņas vokālajā studijā Ogres Valsts ģimnāzijā, visi piedalījušies lielākos vai mazākos valsts mēroga un starptautiskos vokālistu konkursos, televīzijas šovos un citos muzikālos projektos. Nu jau liela daļa no viņiem kļuvuši par Latvijā atpazīstamiem un iemīļotiem māksliniekiem.

Šobrīd Ogres Muzikālajā teātrī nolēmuši apvienoties 16 Ogres mākslinieki: Antra Stafecka, Fox Lima, Atis Ieviņš, Nikolajs Puzikovs, Zane Briška, Sintija Ģēģere, Ilze Skarbule, Dāvis Mazurenko, Emīls Mangulis, Agate Albekeite, Ainars Bumbieris, Ilona Bagele, Atis Čamanis, horeogrāfe un režisore būs Linda Mangule, bet radošu un organizatorisku teātra virsvadību uzņēmušies Artūrs Mangulis un Vairis Nartišs. Muzikālā teātra paspārnē darbojas arī muzikālā teātra studija Ogres mūzikas skolā.

Tā ir vienreizēja sajūta, ka visi šie mūziķi joprojām ir šeit un ir gatavi apvienoties vienā kopīgā organizācijā, lai kļūtu par ievērojamu muzikālu spēku Latvijā un ar laiku arī ārpus tās, teic Mangulis.

Ogres Muzikālais teātris būs brīva muzikāla apvienība, kurā katrs dalībnieks varēs sniegt savus radošos priekšlikumus, paši lemt un vērtēt, paši būt visos procesos klāt. „Man ir liels gandarījums, ka visi mūziķi piekrita piedalīties mūsu pirmajā kopprojektā - mūziklā „Ogres Zilo kalnu milzis”, kas, pateicoties Ogres novada domes finansiālam atbalstam, tiks izdots arī CD formātā un kalpos kā Ogres prezentācijas materiāls un arī kā Ogres Muzikālā teātra tapšanas apliecinājums,” saka Mangulis.

Kā pirmo uzvedumu jaunais teātris 2014. gada vasarā tūrē pa visu Latviju prezentēs mūziklu „Ogres Zilo kalnu Milzis”, kas ir Ogrē komponēts, Ogrē ierakstīts un Ogrē iestudēts lielformāta opuss.

Tuvākie Muzikālā teātra plāni ir iestudēt gadā vismaz vienu lielu jaunu muzikālu izrādi, atbalstīt dalībnieku individuālos projektus, kā arī veikt sociālās aktivitātes, palīdzot ogrēniešiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība - gan bērniem, gan vecākajai paaudzei.

Pirmdien, 27. janvārī pulksten14.00 Ogres Kultūras centrā notiks Ogres Muzikālā teātra svinīgais dibināšanas pasākums un pirmā kopprojekta mūzikla „Ogres Zilo kalnu milzis” CD prezentācijas koncerts.

Top mūzikls „Ogres Zilo kalnu milzis”

Kasjauns.lv/Foto: ogrenet.lv

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Alekseja Navaļnija fonds publicē šokējošu video, kurā atklāts viss par "Putina pili" un korupciju Krievijā 34
FOTO: paziņo "Zelta mikrofons 2021" nominantus
VIDEO: atkal atmodies Eiropas aktīvākais vulkāns Etna
Pievienot komentāru

«Пугачёва сказала, что это будет позор»: адвокат о суде Орбакайте за сына

Беременная Эмили Ратажковски снялась в «голом» бикини