Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tieslietu ministre neizpratnē: "Ko es būtu neatbilstoši likumam tādu darījusi?"
Tieslietu ministrei Baibai Brokai joprojām nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam.

Tieslietu ministre neizpratnē: "Ko es būtu neatbilstoši likumam tādu darījusi?"

Politika
2014. gada 23. martā 20:11 2014. gada 23. martā 20:11
 
Iespējams, ka pielaide valsts noslēpumam tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) netiek dota, jo neesot skaidrības par vairākiem faktiem, kas saistīti ar Brokas kādreizējo darbību, proti, par sadarbību ar Ķemeru sanatorijas kādreizējo investoru "Ominasis Latvia", kā arī jautājumi par viņa pārstāvētās nacionālās apvienības sponsoru ietekmi uz partijas pieņemtajiem lēmumiem.

TV3 raidījums "Nekā personīga" svētdien vēsta, ka pēc tā rīcībā esošās neoficiālās informācijas Satversmes aizsardzības birojs (SAB) patlaban pārbauda faktus, kas saistīti ar Brokas sniegtajiem pakalpojumiem kādreizējam Ķemeru sanatorijas investoram "Ominasis", jo 2011.gadā būvnieks "NCC Konstrukcija" izteica apgalvojumus, ka "Ominasis" krāpjas ar pievienotās vērtības nodokli un iesniedza dokumentus finanšu policijai.

Tā kriminālprocesu neierosināja, jo bija iestājies noilgums, tomēr laiks, par kuriem būvnieks sūdzējās sakrīt ar to, kad uzņēmumam "Ominasis Latvia" juridiskās un finanšu konsultācijas sniedza Broka, vēsta raidījums.

Tāpat raidījums ziņo, ka SAB interesējot nesenie notikumi, proti, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) sponsoru ietekme uz partijas pieņemtiem lēmumiem, jo ilgāku laiku izskan aizdomas par maksātnespējas administratora, regulāra nacionālās apvienības ziedotāja Māra Sprūda dominējošo lomu partijā un viņa naudas izcelsmi.

Broka raidījumam noliedz, vai laikā, kad bija tieslietu ministrijas parlamentārā sekretāre un ministra padomniece, centusies lobēt maksātnespējas administratoru grupējumu intereses. Viņi bijuši kolēģi asociācijā, kurā piešķir sertifikātus administratoriem.

"Es neredzu nekādu pamatu. Ko es būtu neatbilstoši likumam tādu darījusi? Pret mani nav neviens kriminālprocess, ne bijis, ne esošs. Kāpēc, lai man nevarētu būt pielaide valsts noslēpumam," raidījumam saka Broka. Līdz ar to ministre neuzskata, ka viņas darbs, nesaņemtās pielaides dēļ, būtu kā traucēts.

Tomēr citās domās ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš uzskata, ka ministrs bez pieejas valsts noslēpumam nevar vadīt tieslietu jomu, jo tās pārraudzībā ir SAB un tas ir nebijis gadījums, ka tik atbildīgam ministram šāda pielaide nav dota.


LETA/ Foto: Ieva Lūka/ LETA

Citi šobrīd lasa

Viena tikšanās, septiņi saslimušie - Covid-19 ķer populārus Latvijas mūziķus
Par viņas aiziešanu no Valsts policijas savulaik skuma pat Ķuzis. Atklāta saruna ar Sigitu Pildavu 3
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
Pievienot komentāru

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей