Sabiedrība
2024. gada 17. maijs, 14:44

FOTO, VIDEO: Rīgā protestā pieprasa LTV nerīkot debates krievu valodā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Šodien, Vecrīgā Meistaru ielā 10 pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) biroja notika biedrību “Nacionāldemokrāti” un “11. NOVEMBRIS” rīkota protesta akcija.

Tās mērķis bija, kā vēsta organizatori, "izteikt protestu pret SEPLP rīcību, kas iedrošina Krievijas teroristus izvirzīt jaunus politiskos mērķus Latvijā".
Protesta akcija noritēja līdz plkst. 13.00.

Rīgā protestā pieprasa LTV nerīkot debates krievu valodā

Šodien, Vecrīgā Meistaru ielā 10 pie Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) biroja notika biedrību “Nacionāldemokrāti” un “11. NOVEMBRIS” rīkota ...

gallery icon
22

"Nav pieļaujami mēģinājumi sabiedriskajos medijos atgriezt teroristu valsts – Krievijas – valodu. Notiek tas, ko Krievija ir centusies panākt vairāk nekā 30 gadus. Divvalodību nepieņēma referendumā, taču tagad to pavisam bezkaunīgi cenšas iesmērēt Latvijas valsts iestādes – SEPLP to lūko izdarīt laikā, kad Latvijai ir kritiski svarīgi saglabāt savus principus," tika teikts iepriekš medijiem izsūtītā paziņojumā.

"Ir laiks parādīt vienotu nostāju – bez partiju politikas, bez priekšvēlēšanu aģitācijas. Ja esi cilvēks, ja esi latvietis – vienkārši nāc un parādi savu nostāju!” norādīja pasākuma organizatori.

Jau vēstīts, ka Latvijas Televīzijas (LTV) Redakcionālā padome pašlaik neizskata iespēju atcelt multimediju platformā "Rus.lsm" plānotās Eiropas Parlamenta (EP) priekšvēlēšanu debates krievu valodā.

Padome norāda, ka "Rus.lsm" rīkotās debates ir tikai neliela daļa no plašā satura, ko, sagaidot EP vēlēšanas, piedāvās LTV un sabiedrisko mediju portāls "Lsm". Gaidāms arī raidījumu cikls "Kam jābūt Eiropas Parlamentā?" Jāņa Dombura vadībā un debates "Izvēlies nākotni!" Anetes Bērtules vadībā.

"Valsts iestāžu un politiķu publiskos paziņojumus uzskatām par mērķtiecīgiem centieniem ietekmēt sabiedriskā medija darbību, kas brīvā un demokrātiskā valstī nav pieļaujams. Tāpēc neatkāpsimies no būtiskā uzdevuma priekšvēlēšanu debatēs uzrunāt iespējami plašu auditoriju," komentē LTV galvenā redaktore Sigita Roķe.

Viņa apgalvo, ka LTV savā saturā sargā un vienmēr sargās latviešu valodu.

"Esam pārliecināti, ka priekšvēlēšanu debates citās valodās mūsu latviešu valodu nekādi neapdraud, taču nodrošina ko ļoti būtisku - sniedz iespējami plašai auditorijai Latvijā uzticamu un daudzveidīgu informāciju par demokrātiskajiem procesiem un vērtībām, tai skaitā, žurnālista vadītās EP vēlēšanu debatēs uzklausot kandidātu atbildes uz ikvienam iedzīvotājam būtiskiem jautājumiem par demokrātiju, drošību un mūsu valsti," skaidro LTV pārstāve.