foto: Ekrānuzņēmums
Eksperts: "Ukrainai varētu būt padomā kaut kas, kā pabojāt Krievijai 9.maija svētkus"
Jānis Slaidiņš.
Viedokļi
2024. gada 2. maijs, 08:23

Eksperts: "Ukrainai varētu būt padomā kaut kas, kā pabojāt Krievijai 9.maija svētkus"

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Ukrainai varētu būt padomā kaut kas, kā pabojāt Krievijai 9.maija svētkus un 7.maijā plānoto autoritārā līdera Vladimira Putina inaugurāciju, Latvijas Radio komentēja Latvijas Zemessardzes štāba virsnieks, majors Jānis Slaidiņš.

Latvijas Zemessardzes štāba virsnieks norāda, ka Krievijas spēkiem Ukrainā joprojām pieder iniciatīva kaujas laukā, bet to panākumi ir tikai taktiski, jo krievi nespēj pārraut aizsardzībā esošo ukraiņu fronti. Tāpat Krievija patlaban īsteno triecienius Ukrainas civilajai infrastruktūrai, kuru rezultātā cieš un iet bojā mierīgie iedzīvotāji, un pēdējā laikā okupantu galvenie civilie mērķi Ukrainā ir Odesa un Harkiva. Īpaši apdraudēta ir enerģētiskā infrastruktūra, norādīja Slaidiņš.

Kā kaujas gaitu raksturojošo trešo iezīmi viņš minēja samērā veiksmīgas asimetriskas operācijas no Ukrainas puses, dodot triecienus Krievijas kontrolētajiem naftas pārstrādes uzņēmumiem un pretgaisa aizsardzības sistēmām. "Lielākais uzsvars ir uz Krimu, kur, izskatās, ka Ukrainas spēki cenšas iznīcināt Krievijas bruņoto spēku pretgaisa aizsardzību," sacīja eksperts, minot, ka, iespējams, Ukraiņi tādā veidā gatavojas uzbrukt Krimas tiltam.

Vaicāts, ko Krievija vēlētos pasniegt saviem iedzīvotājiem kā dāvanu 9.maijā, Zemessardzes štāba virsnieks atbildēja, ka karā kaut ko prognozēt ir ļoti grūti, jo 90% prognožu parasti nepiepildās. "Vai būs kādi būtiski panākumi līdz 9.maijam, tas viss, protams, ir atkarīgs no Krievijas spējām uzbrukt un Ukrainas spējām aizstāvēties," sacīja eksperts. Viņš pieļāva, ka Ukrainai varētu būt padomā kaut kas, kā pabojāt Krievijai 9.maija svētkus un 7.maijā plānoto autoritārā līdera Vladimira Putina inaugurāciju.

Krievijas raķešu triecieni Odesā 

Jāpiebilst, ka ceturtdien, 2. maijā, Odesā Krievijas raķešu triecienā ievainoti 14 cilvēki.

"Cietuši 14 cilvēki, hospitalizēts vīrietis ar vidēji smagiem miesas bojājumiem. Visiem pārējiem palīdzība sniegta uz vietas," platformā "Telegram" paziņoja Odesas apgabala kara administrācijas vadītājs Olehs Kipers.

"Cietuši 14 cilvēki, hospitalizēts vīrietis ar vidēji smagiem miesas bojājumiem. Visiem pārējiem palīdzība sniegta uz vietas," platformā "Telegram" paziņoja Kipers. Postījumi nodarīti civilajai infrastruktūrai, arī pasta noliktavas telpām. Notiek ugunsgrēka likvidācija. Apkaimes mājām izsisti logi. Likumsargi fiksē kārtējo Krievijas noziegumu pret civiliedzīvotājiem.