foto: Ekrānšāviņš
Kremļa žurnālists sola "jaunumus" par meklēšanā izsludināto Tuhbatovu - vai arī viņa aizmukusi uz Krieviju?
Vai Inga Tuhbatova būs kārtējais Latvijā tiesātais Kremļa aģents, kurš veiksmīgi aizbēdzis no mūsu valsts tiesu sistēmas?
Sabiedrība
2024. gada 24. aprīlis, 11:29

Kremļa žurnālists sola "jaunumus" par meklēšanā izsludināto Tuhbatovu - vai arī viņa aizmukusi uz Krieviju?

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Rīgas rajona tiesa meklēšanā izsludinājusi par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēto 14. Saeimas deputāta amata kandidāti Ingu Tuhbatovu, kura 14. Saeimas vēlēšanās kandidēja no Alda Gobzema partijas "Katram un katrai". Tikmēr Kremļa propagandisti, šķiet, zina ko vairāk.

Tuhbatova apsūdzēta par informācijas nelikumīgu vākšanu un nodošanu Krievijas izlūkdienestam tā uzdevumā ar citas personas starpniecību.

Valsts drošības dienests (VDD) norāda, ka viņa noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadītājiem sniedza informāciju par NATO militārās tehnikas pārvietošanos, izvietojumu un kaujas spējām Latvijas teritorijā, zinot, ka šo informāciju plānots nodot Krievijas specdienestiem.

Kremļa propagandists sola pastāstīt vairāk

Tāpat Tuhbatova "Baltijas antifašistu" kontaktpersonas uzdevumā bija vākusi un apkopojusi informāciju par Latvijā plānotajiem iepirkumiem, kas saistīti ar militāro jomu un Latvijas valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

Pirmdien, 22. aprīlī, tiesa paziņojusi, ka Tuhbatova jau aprīļa sākumā nebija ieradusies uz tiesu, un viņas neierašanās iemesli tiesai nebija zināmi.

Tiesnese Ilona Ozoliņa-Kļaviņa lēma, ka Tuhbatovai jāpiemēro piespiedu atvešana, kas nozīmē, ka Valsts policija viņu no dzīvesvietas mēģināja konvojēt uz tiesas namu.

Tomēr 22. aprīlī Rīgas rajona tiesa apturējusi tiesvedību uz izsludinājusi bijušo deputāta kandidāti meklēšanā.

Nedaudz vēlāk Kremļa propagandas mediju žurnālists Aleksejs Stefanovs savā “Telegram” kanālā pārpublicēja šīs ziņas par Tuhbatovu, taču ar zīmīgu piebildi - jaunumi un sīkāka informācija par sievieti sekos vēlāk.

Ļoti līdzīgā veidā Stefanovs izteicās arī iepriekš, kad Latvijā tika meklēts cits tiesāts prokremliskais aktīvists - bijušais Rīgas domnieks, “saskaņietis” Ruslans Pankratovs.

Vēlēšanās startēja no Gobzema partijas

Pērn rudenī prokuratūra cēla apsūdzības sešiem Latvijas valstspiederīgajiem - Tatjanai Andrijecai, Aleksandram Žgunam, Staņislavam Bukainim, Sergejam Vasiļjevam, Viktorijai Matulei un Romanam Samuļam - par noziedzīgās organizācijas "Baltijas antifašisti" vadīšanu un piedalīšanos šīs organizācijas pastrādātajos noziegumos. Trīs no šīm personām patlaban izsludinātas meklēšanā.

Tuhbatova 2022. gadā kandidēja vēlēšanās no tolaik Alda Gobzema vadītās partijas "Katram un katrai" saraksta. Kā zināms, Gobzems šobrīd startē Eiropas Parlamenta vēlēšanās no partijas “Apvienība Jaunlatvieši”.

No Tuhbatovas sniegtajām ziņām par sevi secināms, ka sieviete dzīvo salīdzinoši netālu no Ādažu militārās bāzes. Krimināllikums par spiegošanu paredz brīvības atņemšanu no viena līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību līdz trim gadiem.

VDD pagājušā gada darbības pārskatā teikts, ka saistībā ar plānoto Krievijas Rietumu kara apgabala reorganizāciju Krievijas spiegošanas intensitāte attiecībā uz Latviju tuvākajā nākotnē varētu tikai vēl vairāk pastiprināties. Dienests līdz šim publiski ir informējis par 20 kopš 2016. gada aizdomās par spiegošanu un citām nacionālo drošību apdraudošām darbībām Krievijas vai Baltkrievijas labā aizturētām personām.

Biedrība “Palīdzam Katram un Katrai” ilgu laiku neatbildēja uz rakstiski uzdotajiem jautājumiem, taču nesen atbilde tika saņemta.

Visnotaļ negaidīts gan ir tās apgalvojums, ka tā “nekad nav bijusi saistīta” ar Gobzema partiju “nekādā veidā”.

Jāpiebilst, ka biedrības sociālajos tīklos netrūkst ar partiju saistīta satura un tajā darbojās Tuhbatova, kas šo partiju pārstāvēja.

Biedrības pilnā atbilde ir šāda: “Biedrība “Palīdzam Katram un Katrai” nekad nav bijusi saistīta ar politisko partiju nekādā veidā. Ne finansiāli, ne juridiski. Vienīgais pie dibināšanas tika lemts par nosaukumu. Zinājām, ka Politiskā partija “Katram un Katrai” maina nosaukumu, pieņēmām lēmumu izmantot līdzīgu nosaukumu labdarības biedrībai. Inga Truhbatova [atbildē uzvārds uzrakstīts kļūdaini] bija valdes locekle biedrībā. Darbības sākuma organizēja ziedojumu saņemšanu, mēbeļu veidā. Jo viņas vīrs nodarbojās ar jaunu mēbeļu izgatavošanu pēc pasūtījumiem. I. Truhbatova [atbildē uzvārds uzrakstīts kļūdaini] no 2023. gada maija mēneša palika neaktīva biedrības darbībā. Pēdējais bija, ka palūdza, palīdzēt sakārtot pasi un ID seniorei. Tad gada beigās saņēmām ziņu no UR [Uzņēmumu reģistrs], ka viņa pametusi “Palīdzam Katram un Katrai”. Biedrības mērķi Jums ir zināmi. Rakstā ir minēti, un ir “Lursoftā”. Saikne ar “Jaunlatvieši Palīdz” ir tāda, ka pie labdarības biedrības dibināšanas vajadzīgi vismaz divi valdes locekļi. Esam “Apvienības Jaunlatvieši” biedri un bija likumsakarīgi iesaistīties “Jaunlatvieši palīdz” ar palīdzību darbu organizēšanā.”

Iepriekš arī ziņojām, ka no Alda Gobzema pamestās un pēcāk par “Platforma 21” pārsauktās partijas Tuhbatova arī tika izslēgta.