foto: Zane Bitere/LETA
Braže: valdības komandā veiksim konkrētas lietas Latvijas cilvēku, drošības un ekonomikas labā
Saeima ārkārtas sēde, kurā lemj par uzticības izteikšanu diplomātei, topošajai ārlietu ministrei Baibai Bražei.
Sabiedrība
2024. gada 19. aprīlis, 12:21

Braže: valdības komandā veiksim konkrētas lietas Latvijas cilvēku, drošības un ekonomikas labā

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Ārlietu ministre Baiba Braže savā amatā un kopā ar valdības ministru komandu apņēmusies strādāt, lai paveiktu konkrētas lietas Latvijas cilvēku, drošības un ekonomikas labā, šodien pēc apstiprināšanas amatā žurnālistiem pauda politiķe.

Braže pateicās par uzticību Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV), virzot viņu ārlietu ministra amatam, un Saeimas deputātiem, - tiem, kuri šodien balsoja par diplomātes apstiprināšanu amatā, gan arī tiem, kuri balsoja pret un atturējās.

Saeimas ārkārtas sēdē par ārlietu ministri apstiprina Baibu Braži

Diplomāti Baibu Braži 19. aprīlī Saeimas ārkārtas sēdē pārliecinoši apstiprina ārlietu ministres amatā.

gallery icon

Ārlietu ministre uzsvēra, ka dzirdējusi deputātu izteikto gan kritiku, gan sniegto uzticību un redzējumu par rīcību ārpolitikas jomā. Braže turpmākā darbā paļaujas uz Saeimas absolūtā vairākuma atbalstu, ņemot vērā šodienas debatēs dzirdēto kopīgo skatījumu, tajā skaitā, drošības jomā šajā Latvijai un Eiropas Savienībai kritiskajā laikā.

Braže drīzumā plāno sniegt informāciju attiecībā uz biroja veidošanas jautājumiem.

Kā ziņots, Saeima šodien ārlietu ministres amatā apstiprināja ilggadējo diplomāti Braži. Par Braži nobalsoja 66 deputāti, pret bija 11, bet deviņi deputāti atturējās.

Braži amatam virzīja Ministru prezidente Siliņa, kura diplomāti aicinājusi arī iestāties partijā "Vienotība", bet šāds lēmums pagaidām vēl nav pieņemts.

Atbalstu kandidātes apstiprināšanai iepriekš paudušas koalīcijas frakcijas - "Jaunā vienotība", Zaļo un zemnieku savienība un "Progresīvie". Līdzīgi arī opozīcijā esošās partijas "Apvienotais saraksts" un "Latvija pirmajā vietā" iepriekš kopumā pozitīvi novērtēja diplomātes kandidatūru. Nacionālā apvienība Braži vērtēja kopumā atzinīgi, taču balsojumā lēma atturēties un neatdot savas balsis par Braži.

Braže patlaban ir Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece. Iepriekš viņa bijusi NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos, kā arī Latvijas vēstniece Lielbritānijā, Indonēzijā un Nīderlandē.

Bražei ir Latvijas Universitātē iegūta juridiskā izglītība, kā arī maģistra grāds komunikācijas zinātnē. Diplomāte kādu laiku arī mācījusies Dienvidaustrumāzijas studiju maģistra programmā Čulalongkornas universitātē Taizemē.

Jauns ārlietu ministrs bija jāizraugās, jo aprīļa sākumā šo amatu pameta ekspremjers Krišjānis Kariņš (JV), šādi reaģējot uz Ģenerālprokuratūras lēmumu sākt kriminālprocesu, kurā vērtēs viņa īstenoto praksi, virknē komandējumu izmantojot privātos avioresisus.