foto: Ieva Ābele, Saeima
Ašeradens komentē Saeimā pieņemto 2024. gada budžetu
Ašeradens kā ļoti konstruktīvas novērtēja debates Saeimā, kas viennozīmīgi palīdz budžeta tapšanas procesam.
Politika
2023. gada 9. decembris, 15:47

Ašeradens komentē Saeimā pieņemto 2024. gada budžetu

Jauns.lv/LETA

2024.gada budžets ir adekvāta atbilde ģeopolitiskajai situācijai, kādā atrodas arī Latvija, šodien debašu noslēgumā Saeimā par 2024.gada budžetu sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Ašeradens kā ļoti konstruktīvas novērtēja debates Saeimā, kas viennozīmīgi palīdz budžeta tapšanas procesam. Līdz ar 2024.gada budžeta pieņemšanu tūlīt sāksies arī darbs pie 2025.gada budžeta veidošanas, atzīmēja politiķis.

Finanšu ministru vienīgi pārsteidzis, ka tik maz debašu bija par aizsardzības jomu laikā, kad Latvija atrodas blakus agresorvalstij Krievijai. Ar savu ieguldījumu aizsardzībā Latvija ir ļoti labs Rietumu kolektīvās drošības sistēmas dalībnieks, akcentēja "Jaunās vienotības" politiķis.

Saeima ārkārtas sēdē pieņem 2024. gada valsts budžetu

Saeima 9.decembrī ārkārtas sēdē skata 2024. gada valsts budžetu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam.

gallery icon
84

Ašeradens solīja, ka tiks strādāts, lai pēc iespējas drīzāk arī iekšlietu jomas atbalstu līdzsvarotu ar ieguldījumiem aizsardzībā.

Nākamajā gadā atjaunosies Latvijas ekonomikas pieaugums, norādīja finanšu ministrs, atsaucoties uz ekonomistu un starptautisko finanšu institūciju prognozēm.

Ašeradens arī pozitīvi novērtēja, ka aug Latvijas iedzīvotāju labklājība, tajā skaitā, vēršot uzmanību Latvijas uzņēmēju nopelnītās naudas apjomam.

Kā ziņots, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma 2024.gada valsts budžetu, kurā konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti nepilni 14,5 miljardi eiro, izdevumi - nedaudz virs 16,2 miljardiem eiro, bet vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 2,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP).