foto: LETA
Krievijas opozīcijas politiķis: Latvijas vēršanās pret telekanālu "Doždj" bija kļūda
Krievijas opozīcijas politiķis, publicists, ekonomists un enerģētikas eksperts Vladimirs Milovs.
Sabiedrība
2023. gada 29. oktobris, 12:41

Krievijas opozīcijas politiķis: Latvijas vēršanās pret telekanālu "Doždj" bija kļūda

Jauns.lv/LETA

Latvijas vēršanās pret Krievijas telekanālu "Doždj" bija kļūda, jo tas ir visjaudīgākais pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un pret karu Ukrainā vērstais rupors, "Rīgas konferences" laikā šādu viedokli pauda Krievijas opozīcijas politiķis, Brīvās Krievijas fonda viceprezidents un Krievijā cietumā ieslodzītā Alekseja Navaļnija padomnieks Vladimirs Milovs.

"Vai tiešām "Doždj" translē kādas impēriskas, proputiniskas vai karu atbalstošas vēsmas? Nē. Tas ir ļoti svarīgs un ļoti pieprasīts visjaudīgākais pret Putinu un pret karu vērstais rupors. Vai bija pareizi pret viņiem tā vērsties? Tagad, pēc gada, ir skaidrs, ka šāda Latvijas rīcība bija nepareiza. "Doždj" ir jaudīgs instruments cīņā pret Putinu. Nekā impēriska vai karu atbalstoša tur nav, tie visi bija izdomājumi," uzsvēra Milovs.

Viņš piebilda, ka ļoti labi izprot saspringto situāciju ar krievu iedzīvotājiem Latvijā, kuri bieži ir noskaņoti impēriski un atbalsta Putinu. Tomēr vienlaikus viņš priecājas, ka "šāda šķiršanās notika", jo "Doždj" lēmumu apmesties Latvijā uzskatījis par neveiksmīgu tāpēc, ka telekanāla komanda neņēma vērā šo saspīlējumu attiecībā uz krievu iedzīvotājiem. Viņiem jau no paša sākuma bija jāmeklē vieta, kur tāda nav, sacīja politiķis.

Milovs noliedza, ka pēc šiem notikumiem būtu vēlējies pamācīt Latviju, rakstot, ka gan jau vecākie biedri Latvijai pateiks, kā jārīkojas, jo ar to domājis Eiropas Žurnālistu federācijas un citu šādu organizāciju paziņojumu.

"Lūk, ir Eiropas Žurnālistu federācijas paziņojums, kur ir skaidri pateikts, ka nacionālās drošības jautājumus attiecībā uz masu informācijas līdzekļiem demokrātiskā Eiropas valstī nav jārisina mediju regulatoram. Šis jautājums ir jāskata neatkarīgai tiesai. Preses brīvības likumos Eiropā tas ir skaidri noteikts. Tieši to ar šiem vārdiem biju domājis, gaidīju šādu skaidrojumu. Un Eiropas Žurnālistu federācija tādu sniedza. Ceru, ka Latvijā tas tika sadzirdēts," sacīja Krievijas opozīcijas politiķis.

Milovs priecājas, ka citiem Latvijā strādājošajiem Krievijas medijiem nekādas problēmas nav radušās. "Ceru, ka tādu arī nebūs. Tomēr vienmēr esmu viņus brīdinājis, ka lielā proputiniskā krievu iedzīvotāju skaita dēļ šie mediji var krist par upuri saspīlējumam, kas ar viņiem nemaz nav tieši saistīts. Tā ir viņu izvēle, un es priecājos, ka problēmu nav," teica politiķis.

Runājot par Krievijas imperiālismu, viņš norādīja, ka Krievija nav vienīgā valsts, kurā ir valdījis imperiālisms, un tā uzveikšanā ir uzkrāta liela vēsturiskā pieredze.

Jautāts, kā Latvija var palīdzēt Krievijai mainīties, Milovs uzsvēra, ka vislabākā palīdzība būtu ticēt, ka ne visi Krievijā atbalsta Putinu un viņa agresīvo politiku.