foto: LETA
Rosļikovs Siliņas valdībai paredz īsu mūžu
Partijas "Stabilitātei!" Saeimas frakcijas vadītājs Aleksejs Rosļikovs.
Viedokļi
2023. gada 18. septembris, 09:05

Rosļikovs Siliņas valdībai paredz īsu mūžu

Jauns.lv/LETA

"Jaunās vienotības" (JV) politiķes Evikas Siliņas vadītā valdība varētu nostrādāt gadu vai pusotra, intervijā Latvijas Radio prognozēja Saeimas opozīcijā esošās partijas "Stabilitātei" līderis Aleksejs Rosļikovs.

Viņš uzskata, ka Siliņa par premjerministri ir nozīmēta kā pagaidu risinājums, lai iznestu visu smagumu, kas saistīts ar gaidāmo nepopulāro lēmumu pieņemšanu attiecībā uz nodokļiem, bēgļiem un tarifiem.

"Cilvēki ir neapmierināti neatkarīgi no valodas. Desa ir kļuvusi dārgāka pilnīgi visiem. Līdz ar to Siliņas kundzes pienākums un uzdevums konkrētajā valdībā - saņemt uz sevi visu negativitāti, teiksim tā, un pēc tam pazust. Tāpēc es domāju, ka tas ir gads pusotra, kad jau viss varēs stabilizēties un atgriezties atpakaļ," sacīja politiķis.

Viņš arī izteica prognozi, ka nākamo valdību varētu vadīt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Vienlaikus deputāts pārmeta ZZS nekonsekvenci, vienu brīdi esot opozīcijā, bet jau nākamajā - valdošajā koalīcijā. Tagad Rosļikovs prasīšot ZZS īstenot, viņaprāt, labas idejas un ierosinājumus, ar kuriem tā nāca klajā, būdama opozīcijā.

Kā ziņots, Saeima piektdien apstiprināja jauno Ministru kabinetu premjerministres Siliņas vadībā. Valdību veido JV, ZZS un "Progresīvie".

Jaunajā valdībā savu amatu saglabājuši jau iepriekšējā Ministru kabinetā strādājošie - finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV), tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere (JV) un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

Ārlietu ministra postenī oficiāli apstiprināts līdzšinējais ministra pienākumu izpildītājs un iepriekšējās valdības vadītājs Krišjānis Kariņš (JV). Iekšlietu ministra amatā pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezies Saeimas deputāts Rihards Kozlovskis (JV).

Par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri līdz ar Saeimas lēmumu kļuvusi kādreizējā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja, Saeimas deputāte Inga Bērziņa (JV). Savukārt veselības ministra amats uzticēts ārstam, Saeimas deputātam Hosamam Abu Meri (JV).

No ZZS ekonomikas ministra amatā apstiprināts šī politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Viktors Valainis, zemkopības ministra amatā - Saeimas deputāts Armands Krauze (ZZS), labklājības ministra amatā - kādreizējais labklājības ministrs, Saeimas deputāts Uldis Augulis (ZZS), bet klimata un enerģētikas ministra amatā - parlamentārietis Kaspars Melnis (ZZS).

No "Progresīvajiem" par kultūras ministri apstiprināta Latvijas Kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeja direktore, Rīgas domes deputāte Agnese Logina (P), aizsardzības ministrs būs Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Sprūds (P), bet satiksmes ministrs - "Progresīvo" Saeimas frakcijas vadītājs Kaspars Briškens.