foto: Mārtiņš Ziders/Jauns.lv
FOTO: leģendārā grupa "Menuets" ar Imanta Kalniņa dziesmām pieskandina Jūrmalu
"Menuets".
Kultūra
2023. gada 30. augusts, 12:50

FOTO: leģendārā grupa "Menuets" ar Imanta Kalniņa dziesmām pieskandina Jūrmalu

Jauns.lv

Leģendārā grupa "Menuets" 11. augustā uzsāka savu 55 gadu jubilejas koncerttūri. Vakar, 29. augustā, slavenā grupa pieskandināja Dzintaru koncertzāli Jūrmalā. Vēlāk rudenī tūre turpināsies daudzviet citur Latvijā.

29. augustā Jūrmalā ar plašu programmu uz skatuves kāpa leģendārā grupa "Menuets". Pēcāk 55 gadu jubileja tika atzīmēta ar banketu.

Leģendārā grupa "Menuets" ar Imanta Kalniņa dziesmām pieskandina Jūrmalu

Leģendārā grupa "Menuets" 11. augustā uzsāka savu 55 gadu jubilejas koncerttūri. Vakar, 29. augustā, slavenā grupa pieskandināja Dzintaru koncertzāli Jūrmalā. ...

gallery icon
84

Jubilejas koncertprogrammā "Zelta 55" skanēs gan visu laiku skaistākās un populārākās "Menueta" dziesmas, kuru autors ir komponists Imants Kalniņš: "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sāksies", "Četri balti krekli", "Viņi dejoja vienu vasaru" u.c., gan grupas agrīnās dziesmas, kuru autori ir Adrians Kukuvass, Juris Sējāns un Juris Kulakovs.

Par "Menuets" iedvesmas avotu var uzskatīt "The Beatles". Par paroli – Imantu Kalniņu. Viņa sacerētā "Dziesma, ar ko tu sāksies" uz mūžīgiem laikiem kļuvusi par "Menueta" neoficiālo himnu, ko ierasts klausīties un kopā dziedāt, kājās stāvot.

Viks jeb dzejnieks Viktors Kalniņs sagaidot Menueta lielo jubileju teic tā: "Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus "Rolling Stones". Un viņam ir simtprocentīga taisnība."

Neapšaubāmi, grupa "Menuets" ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kura kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd "Menuets" uzskatāma par vecāko grupu Latvijā. "Menueta" pirmā uzstāšanās notika 1968.gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā. "Menuets" 2023.gada vasarā un rudenī svinēs savus zelta 55 saviļņojot, aizkustinot un aicinot kopā izdziedāties no visas sirds.

Imanta Kalniņa 77 gadu jubilejas koncerts "Menuets. Kalniņš. Latvija. 50, 77, 100"

2. septembrī Dzintaru koncertzālē norisinājās komponista Imanta Kalniņa 77 gadu jubilejas koncerts "Menuets. Kalniņš. Latvija. 50, 77, 100".

gallery icon
49

Grupā "Menuets" joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Grupas "Menuets" jubilejas koncerta "Zelta 55" grafiks:

7.oktobrī plkst.16 Ventspils Teātra namā "Jūras vārti"
21.oktobrī plkst.18 Jēkabpilī, Krustpils kultūras centrā
28.oktobrī plkst.18 Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"
12.novembrī plkst.16 Koncertzālē "Cēsis"
19.novembrī plkst.16 Rēzeknē, Latgales vēstniecība GORS
23.novembrī plkst.19 Ogres Kultūras centrā
26.novembrī plkst.16 Rīgā, VEF Kultūras pilī

Biļetes uz koncertiem var iegādāties "Biļešu Paradīzes" tīklā.