foto: LETA
Studijām 11 Latvijas augstskolās elektroniski saņemti 3505 pieteikumi
Latvijas Universitātē notiek reflektantu pieteikšanās klātienē studijām 2019./20120.akadēmiskajā gadā.
Tava izglītība
2023. gada 16. jūlijs, 20:43

Studijām 11 Latvijas augstskolās elektroniski saņemti 3505 pieteikumi

Jauns.lv/LETA

Kopš piektdienas, kad sākās elektroniskā pieteikšanās studijām 11 Latvijas augstskolās, līdz svētdienas pievakarei pamatstudijām saņemti 3505 pieteikumi, liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā.

No tiem 1329 jeb 37,92% pieteikumu ir apstiprināti.
Lielākais pieteikumu skaits saņemts studijām kādā no Latvijas Universitātes (LU) programmām.

Otra populārākā augstskola ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kam seko Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU). Tālāk ierindojas Banku augstskola (BA), Ventspils Augstskola, Liepājas Universitāte, Vidzemes Augstskola, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija un Daugavpils Universitāte.

Ekonomikas un kultūras augstskolā ir iesniegti 18 pieteikumi, savukārt Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā saņemti vien trīs pieteikumi.

Kā pirmā prioritāte apstiprināts 771 pieteikums LU, 347 pieteikumi RTU un 106 pieteikumi LBTU. Pārējās augstskolās kā pirmā prioritāte apstiprināto pieteikumu skaits ir neliels.

No apstiprinātajiem pieteikumiem visvairāk to ir studijām Latvijas Universitātes studiju programmās "Ārstniecība", "Datorzinātnes", "Komunikācijas zinātne", "Psiholoģija", "Tiesību zinātne", "Māszinības" un "Biznesa vadība".

No apstiprinātajiem pieteikumiem studijām citās augstskolās populārākās ir Rīgas Tehniskās universitātes programmas "Datorsistēmas", "Arhitektūra" un "Informācijas tehnoloģija".

Kā ziņots, piektdien 11 augstskolās sākās elektroniskā pieteikšanās, kas šogad pirmo reizi norit pēc jaunās kārtības.

Šis ir pirmais mācību gads, kad vidusskolas absolventiem, lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, bija jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī.

Dažādos centralizēto eksāmenu līmeņus salīdzinās, tiem piemērojot koeficientus. Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā tiks piemērots koeficients 0,75, bet vispārīgā mācību satura apguves līmeņa centralizētajam eksāmenam - 0,50.

Piemēram, ja augstākā un optimālā līmeņa eksāmenos skolēna sniegums būs novērtēts ar 100%, tad uzņemšanā augstākā līmeņa eksāmens tiks vērtēts kā 100%, bet optimālā līmeņa eksāmena rezultāts - kā 75%.

Izmantojot vienoto sistēmu, kas ir pieejama mājaslapā, vidusskolas absolventi var pieteikties studijām LU, RTU, LBTU, BA, Daugavpils Universitātē, Liepājas Universitātē, Rēzeknes Tehnoloģijas akadēmijā, Vidzemes Augstskolā, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Ventspils Augstskolā un Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Konkurss vienotajā uzņemšanā kā ierasti norisināsies divās kārtās. Pirmās kārtas rezultātus iecerēts paziņot 28.jūlijā pēc plkst.17, bet otrās kārtas rezultātus - 1.augustā pēc plkst.17.
Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iestāšanās norit atsevišķi. Arī privātajās augstskolās uzņemšanas kārtība atšķiras.