foto: unsplash.com
Kampaņā aicina ceļotājus rūpīgi sagatavoties lidojumiem uz tālām zemēm
Sabiedrība
2023. gada 2. jūnijs, 17:29

Kampaņā aicina ceļotājus rūpīgi sagatavoties lidojumiem uz tālām zemēm

Jauns.lv/LETA

Ārlietu ministrija (ĀM) lidostā "Rīga" sadarbībā ar lidostu, nacionālo aviokompāniju "airBaltic" un Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociāciju aizsāka informatīvo vasaras kampaņu "Ceļo droši, ceļo aizraujoši!", kuras mērķis, sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, ir aicināt ceļotājus rūpīgi sagatavoties lidojumiem uz tālām zemēm.

Pēc ĀM Konsulārā departamenta direktores Agneses Saliņas paustā, ĀM pieredze liecina, ka līdz ar pandēmijas radīto ceļošanas ierobežojumu atcelšanu vērojama augsta Latvijas valstspiederīgo interese par ārvalstu ceļojumiem. Tiek izvēlēti arvien tālāki un arī nedrošāki galamērķi. Vienlaikus novērojams, ka Latvijas valstspiederīgie nereti tiek aizturēti par pārkāpumiem vai noziedzīgiem nodarījumiem tādās valstīs, kur konsulāro atbalstu nodrošināt ir sarežģīti.

Pērn 61 persona tika aizturēta Brazīlijā, Kolumbijā, Zimbabvē, Gabonā, Indonēzijā, Franču Gviānā, Kenijā, Panamā, Taizemē, Maldīvijā, Krievijā, Baltkrievijā.

Pagājušajā gadā ĀM kopumā konsulārā palīdzība sniegta 860 gadījumos, tai skaitā palīdzība aizturētajiem - 320 gadījumos, slimnīcās nonākušajiem - 104, nāves gadījumos - 245, bez finanšu līdzekļiem palikušajiem - 89. Pērn uz ĀM diennakts tālruni ārkārtējām situācijām saņemti 7485 zvani, no kuriem ap 2600 zvanu tika saņemti karadarbības Ukrainā pirmajās divās nedēļās.

2022.gadā izsniegtas 997 atgriešanās apliecības. 2022.gadā 12 gadījumos piešķirta materiālā palīdzība personām, kuras atradās ārkārtas situācijās ārvalstīs, piemēram, Argentīnā, Dienvidāfrikā, Kolumbijā, Brazīlijā, Ekvadorā.

Lidostas "Rīga" Aviācijas drošības nodaļas vadītājs Toms Neilands atgādināja galvenās lietas, kas jāņem vērā ikvienam ceļotājam. Viņš atzīmēja, ka katrs ceļojums rada augsni lielākam vai mazākam satraukumam, īpaši, ja neceļojam bieži.

"Taču mēs paši varam laikus sagatavoties un padarīt sava ceļojuma sākumu patīkamu: ierasties lidostā vismaz divas stundas pirms plānotās izlidošanas, pārbaudīt bagāžas noteikumus un nepieļaut kļūdas, kārtojot ceļojuma somas, kā arī laikus sagatavoties drošības pārbaudei - iztukšot kabatas, pareizi iepakot šķidrumus un elektroierīces," pauda Neilands.

ĀM kampaņas laikā aicina pārdomāti sagatavoties ceļojumiem uz tāliem galamērķiem un pirms došanās ceļā pārliecināties, vai ceļojums uz izvēlēto galamērķi ir drošs, pārbaudīt savu un līdzbraucēju ceļošanas dokumentu derīguma termiņu, nepieciešamības gadījumā noformēt vīzas, iegādāties plānotajām aktivitātēm atbilstošu ceļojuma apdrošināšanu, kā arī konsultēties vakcinācijas kabinetā, kā pasargāt sevi no dzeltenā drudža vai citām saslimšanām.

Tālu ceļojumu laikā īpaša uzmanība jāpievērš veselībai - līdzi jāņem nepieciešamie medikamenti, kā arī jābūt uzmanīgiem ar ūdeni un pārtiku, lai veselības problēmas nesabojātu ceļojumu. Tāpat, gatavoties ceļojumam, ir svarīgi nodrošināties ar informāciju par rīcību ārkārtas situācijā. Latvijas konsulārais dienests ir sazvanāms diennakts režīmā: (+371) 26 33 77 11.

Informatīvās kampaņas digitālie materiāli vasaras atvaļinājumu un skolas brīvlaika sezonā tiks demonstrēti Ārlietu ministrijas un partneru sociālajos tīklos, kā arī lidostā "Rīga" un Rīgas Starptautiskajā autoostā.