foto: Publicitātes foto
Pēc skatītāju pieprasījuma Čehova teātris izziņo divas papildu “Hamlets” izrādes
Kultūra
2023. gada 19. aprīlis, 13:59

Pēc skatītāju pieprasījuma Čehova teātris izziņo divas papildu “Hamlets” izrādes

Jauns.lv

Teju pirmizrādi piedzīvojušais jauniestudējums “Hamlets”, kas radījis ne tikai emocionālas atsauksmes un ieintriģējošu kritiku, bet arī gana lielu ažiotāžu un diskusiju sabiedrībā, kļuvis pieprasīts skatītāju vidū. Ņemot vērā, ka biļetes uz visām izrādēm tika izpirktas uzreiz pēc pirmizrādes, teātris radis iespēju saviem skatītājiem piedāvāt divas papildu izrādes vēl šajā sezonā.

Režisora Viestura Kairiša iestudētā izrāde “Hamlets” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī skatāma no 5. aprīļa, režisors tai devis žanra apzīmējumu “kara laika hronika”, velkot skaidras paralēles ar šodienas pasaulē notiekošo. Viesturs Kairišs, raksturojot jauniestudējumu, norāda: “Tā ir luga, kuras darbības vieta ir “Dānija”. Valsts, kura savus politiskos oponentus joprojām indē kā viduslaikos, un turpat nepilnvērtības kompleksu nomākta viduvējība var kļūt par karali. Valsts, kurā viss ir tikai izlikšanās un “teātra” spēlēšana un lietas netiek sauktas īstajos vārdos. Valsts, kura karo ar savu brāļu tautu mazas teritorijas šķēlītes dēļ – tik mazas, ka tajā pat nepietiek zemes, lai apglabātu visus, kas krituši cīņā par to. Varbūt tāda valsts nemaz neeksistē? Hamlets cenšas izdibināt patiesību zem melu, liekulības un puvuma fasādes. Bet viņš nekad nevar zināt, kur nākamreiz tiks uzklāta inde.”

Ainas no Viestura Kairiša režisētā iestudējuma “Hamlets” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī

Ainas no Viestura Kairiša režisētā jauniestudējuma “Hamlets” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī 2023. gada aprīlī.

gallery icon
28

Izrādes “Hamlets” aktieru plejādē atrodama lielākā daļa Čehova teātra trupas – Maksims Busels, Aleksandrs Maļikovs, Jūlija Berngardte, Jekaterina Frolova, Igors Čerņavskis, Rodions Kuzmins, Veronika Plotņikova, Anatolijs Fečins, Jevgeņijs Čerkess, Volodimirs Gorislavecs, Konstantīns Nikuļins, Vladislavs Janušenoks un Dmitrijs Palēs.

Radošo komandu režisora Viestura Kairiša vadībā veido scenogrāfe Ieva Jurjāne, kustību konsultante Kristīne Brīniņa, komponists Timofejs Pastuhovs, gaismu mākslinieks Jevgeņijs Ganzburgs un skatuves teksta autors Romāns Dolžanskis, kurš adaptējis Borisa Pasternaka tulkojumu režisora radošajai iecerei.

Viestura Kairiša režisētā iestudējuma “Hamlets” apmeklētāji un bankets

Viestura Kairiša režisētā jauniestudējuma “Hamlets” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī apmeklētāji un bankets 2023. gada aprīlī.

gallery icon
201

Izrāde “Hamlets” iestudēta krievu valodā, zālē tiks nodrošināti titri latviešu un angļu valodā.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv vai teātra kasē Kaļķu ielā 16.