foto: Ieva Lūka/LETA
Rundāles pils muzejā notiks vairāki dārza tematikai veltīti pasākumi
Rundāles pils.
Sabiedrība
2023. gada 15. aprīlis, 20:26

Rundāles pils muzejā notiks vairāki dārza tematikai veltīti pasākumi

Jauns.lv/LETA

Rundāles pils muzejs šogad piedāvās vairākus dārza tematikai veltītus notikumus - tradicionālus un jaunus pasākumus pils dārzā, franču gobelēnu izstādi "Ziedošie gobelēni" Rundāles pilī, kā arī starptautisku konferenci par vēsturisko dārzu pārvaldību un uzturēšanu, paziņoja Rundāles pils muzeja pārstāve Andra Jakoviča.

Pasākumu sezona pils dārzā sāksies ar tradicionālo pavasara stādu tirgu sestdien, 13.maijā. Tirdziņā varēs iegādāties gan augļu koku, gan rožu un peoniju, gan citu daudzgadīgo un arī viengadīgo puķu stādus. Visu dienu darbosies stādu novietne, lai apmeklētāji varētu apvienot iepirkšanos ar pastaigu dārzā, apbrīnojot ziedošās tulpes.

Vasaru Rundāles pils franču dārzā ievadīs "Randiņš dārzā" 3.jūnijā, kad ikviens apmeklētājs, līdzi ņemot piknika grozu, labā kompānijā te varēs baudīt putnu dziesmas un priecāties par ziedošiem un zaļojošiem augiem. Pasākuma tēma šogad ir "Dārza melodijas", un īpaša programma iecerēta ģimenēm ar bērniem, kuri ornitologa vadībā varēs iepazīt putnus un kopā ar folkloristi Ilgu Reiznieci dziedāt dziesmas un iet rotaļās, kā arī apgūt putnu valodas.

Krāšņu rožu pārpilnais Rundāles pils franču dārzs

Rundāles pils franču dārzā strauji sācies rožu ziedēšanas laiks. Ziedu pārpilnībā apskatāmas vēsturiskās rozes, Latvijas selekcionāru rozes un mūsdienu rozes. ...

gallery icon
18

Turpinot veiksmīgi iesākto pasākumu ciklu senioriem, 7.jūnijā notiks "Senioru trešdiena Rundāles pils dārzā", kuras dalībnieki uzzinās vairāk par franču dārza vēsturi un kopšanu.

Pievēršoties dārza attēlojumam mākslā, no 18.jūnija Rundāles pils muzejā būs apskatāma izstāde "Ziedošie gobelēni", kas notiks 7. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles "Tradicionālais un laikmetīgais. Quo Vadis?" ietvaros. Izstādei atlasīti 15 gobelēni no "Mobilier National" krājuma Francijā par ziedu un dārza tēmu, kas tapuši laikā no 16.gadsimta sākuma līdz 20.gadsimta vidum.

Rundāles pils parkā uzzied Marisa Jansona vārdā nosauktā tulpe

Kā ziņo Rundāles pils pārstāvji pils parka Holandes bosketā krāšņi uzziedējusi tulpju šķirne “Mariss Jansons” – jauna tulpju šķirne, kas ...

gallery icon
10

Savukārt pašā krāšņākajā rožu ziedēšanas laikā - 1.jūlijā - iecerēti tradicionālie Dārza svētki, kas šogad būs veltīti ūdens tēmai. Pasākumā varēs uzzināt ko vairāk par senām dārza apūdeņošanas sistēmām, būs arī iecienītais gadatirgus ar stādiem un vietējo mājražotāju produkciju, kā arī plašs bērnu spēļu un aktivitāšu klāsts. Par līksmu atmosfēru gādās Rīgas Cirka skolas dalībnieki, bet dienas noslēgumā romantiskākas noskaņas radīs dziedātāja Aija Vītoliņa.

Vasaru bagātinās arī iemīļotie klasiskās mūzikas svētki - 15.jūlijā Senās mūzikas festivāls, bet 5.augustā - festivāls "Liepājas skaņas Rundāles pilī".

Stādu tirgus plānots arī rudenī - 9.septembrī.

Krāšņi zied puķu karalienes rozes Rundāles pils dārzā

Rundāles pils franču dārzā rožu ziedēšana sasniegusi savu kulmināciju.

gallery icon
22

Visbeidzot 14.septembrī sadarbībā ar Baltijas jūras piļu un muzeju asociāciju muzejs aicinās uz starptautisku konferenci "Vēsturisko dārzu un teritoriju pārvaldība un uzturēšana".

Satiksmi starp Rīgu un Rundāles pili divas reizes dienā nodrošina tiešie sabiedriskā autobusa reisi, informē Jakoviča.