foto: Paula Čurkste/LETA
No partijas "Konservatīvie" izstājas lielākā daļa Ventspils nodaļas biedru
Politika
2023. gada 23. janvāris, 11:06

No partijas "Konservatīvie" izstājas lielākā daļa Ventspils nodaļas biedru

Jauns.lv/LETA

No partijas "Konservatīvie" izstājusies lielākā daļa Ventspils nodaļas biedru, informēja Ventspils domes deputāts, bijušais "Konservatīvo" valdes loceklis un Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics.

Viņš norāda, ka 22. janvārī 11 no 21 "Konservatīvo" Ventspils nodaļas biedru, parakstot kopīgu iesniegumu valdei, izstājās no partijas.

Runājot par izstāšanos no partijas, bijušie Ventspils nodaļas biedri aicina nemeklēt "zemūdens akmeņus", jo šis politiskais spēks esot devis labu rūdījumu un iespēju strādāt kopā ar spēcīgiem politiķiem. Tomēr, kā uzsver Jurševics, tagad partija kļuvusi trausla un bez vilkmes.

Lai nepazaudētu "Konservatīvo" cilvēkus un piesaistītu jaunus cilvēkus Ventspilī, Kurzemē, Rīgā un visā Latvijā, akceptēts kopīgs lēmums un parakstīts protokols par jaunas politiskās biedrības izveidi, kas apvienos cilvēkus ar konservatīvām idejām, lai gatavotos nākamajām pašvaldību vēlēšanām, norāda Jurševics.

Runājot par turpmāko darbu Ventspils domē, kur Jurševics ir vienīgais no "Konservatīvajiem" ievēlētais deputāts, viņš atzīst, ka "Konservatīvie" ir "kā dadzis acī". "Es turpināšu darbu domē kā līdz šim un sadarbošos ar loģiski domājošiem kolēģiem," sola Jurševics.

Šomēnes par lēmumu izstāties no "Konservatīvajiem" paziņoja arī trīs Rīgas domes deputāti, proti, Rīgas vicemēre Linda Ozola, kā arī deputāti Jānis Ozols un Dāvis Stalts. Sākotnēji šai partijai domē bija četri deputāti, no kuriem tagad palicis tikai viens - Valters Bergs, kurš iepriekš savukārt paziņoja par izstāšanos no "Konservatīvo" frakcijas, vienlaikus turpinot darboties partijā.

Savukārt "Konservatīvo" priekšsēdētājs Gatis Eglītis uz bijušo biedru aiziešanu reaģēja, paziņojot, ka partijas valde nolēmusi izstāties no Rīgas domes koalīcijas.

Partijas vadītājs solās, ka "Konservatīvie" turpinās strādāt, un partijā notiekot liels pārmaiņu process, lai atgūtu plašākas sabiedrības uzticību un veiksmīgi startētu nākamajās vēlēšanās. "Mēs noteikti būsim redzami un dzirdami" uz Latvijas politiskās skatuves, sola partijas vadītājs, kurš šajā amatā nonāca pēc tam, kad pēc neveiksmīgā starta Saeimas vēlēšanās atkāpās iepriekšējā partijas vadība.