Ogres novadā iemirdzas svētku egles

Pagājušās nedēļas izskaņā vairākās Latvijas pilsētās tika iedegtas Ziemassvētku egles. Kamēr vairumam šeit dzīvojošo tie bija priekpilni, sabiedriski notikumi, Krievijas ...

gallery icon
19
Sabiedrība
2022. gada 30. novembris, 05:41

Krievijas propagandistiem nav iepatikusies Lielvārdes "nacistiskā" Ziemassvētku egle

Jauns.lv

Pagājušās nedēļas izskaņā vairākās Latvijas pilsētās tika iedegtas Ziemassvētku egles. Kamēr vairumam šeit dzīvojošo tie bija priekpilni, sabiedriski notikumi, Krievijas propagandisti Lielvārdes stilizētajā, mākslīgajā skuju kokā saskatīja nacisma atdzimšanu.

Rembates parkā Lielvārdē iedegtā egle no citu pašvaldību izrotātajām ievērojami atšķiras.

Vispirms jau ar to, ka tā ir mākslīga – konstruēta stilizētas, egles formā savītas Lielvārdes jostas veidolā.

Pati egle gan ir ļoti koša, krāsu ziņā dominējot tām, kuras redzamas Latvijas valsts karogā. Līdzīgi iekārtota arī paša parka teritorija.

Taču latvisko, tautisko pieeju dizainam novērtēt nav pratuši Kremļa propagandisti, kuru redzeslokā Lielvārdes svētku egle nonākusi, pateicoties rakstu zīmēm.

“Paskat, svastika!”

Nenogurstošie Baltijas nacisma mednieki Maskavā starp tām saskatījuši svastiku un tradicionāli norādījuši, ka šī ir teju vai neapzināta baltiešu nacisma slavinātāju izpausme Ziemassvētku rotājumos.

Vismaz šādi to pasniedzis no Rīgas uz Krieviju aizbēgušais propagandists Aleksejs Stefanovs.

“Jā, zinu, zinu – daudzi man teiks, ka es nezinu vēsturi un ka te ir redzams ugunskrusts,” viņš piebilst, acīmredzot norādot, ka šādam skaidrojumam ticēt atsakās.

“Secinājumus izdariet paši. Piebildīšu tikai, ka vietējiem, šķiet, patīk – acis visiem mirdz, labs noskaņojums,” šokā par lielvārdnieku svētku noskaņojumu, savus “Telegram” sekotājus uzrunā Stefanovs.

Kādreiz Rīgā strādājušais Stefanovs saistīts ar Krievijas Federācijas uzturēto propagandas resursu “Sputnik” un jau labu laiku kaismīgi, atvērti atbalsta Krievijas uzsākto karu Ukrainā, paralēli veltot plašu uzmanību arī norisēm Latvijā, tostarp PSRS pieminekļu demontāžām.

Arī savos izteikumos par Lielvārdi un, tātad, Ogres novadu, Stefanovs norāda, ka, “lūk, tieši no šejienes Latvijā sākusies padomju pieminekļu iznīcināšana!”.

Līdzīgi par Lielvārdes egli savos sociālajos tīklos izteikusies arī Krievijas vēstniecība Latvijā:

foto: Telegram

Ogres novads saposts Ziemassvētkiem

Gaidot svētku egles iedegšanu, Ogrē notika izrāde bērniem “Čučumuižas Ziemassvētku pasaka”.

Pirms lielās egles iedegšanas Ogrē klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka Pirmās adventes svētki ir ģimenes svētki, arī Ziemassvētku gaidīšanas un mīlestības svētki, tāpēc aicināja ikvienu novērtēt to, ka ir iespēja būt kopā ar savu ģimeni un pateikties par to, ka esam viens otram.

Lielvārdē pirms svētku egles iedegšanas darbojās rūķu pasts, uzstājās grupa “Eridana”.

Savukārt Ķegumā 27. novembrī bija iespēja noskatīties komēdiju ģimenei “Circenīša Ziemassvētki”, notika radošās darbnīcas, bija iespēja uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un darboties kopā ar Ķepu patruļas varoņiem.

Pie Ķeguma pilsētas eglītes Ziemassvētku pastkastīte darbosies līdz pat 15. decembrim.

Ja ir vēlēšanās nosūtīt Ziemassvētku vecītim vēstuli un saņemt atbildi, tad jāuzraksta vēstule, norādot savu adresi, vārdu un uzvārdu (sīkāka informācija pa tālruni 22010300).

Svētku eglītes 27. novembrī tika iedegtas arī Tomē, Rembatē, Birzgalē, Taurupē un Krapē.

Drīz, 2. decembrī plkst. 16.00 svētku egles iedegšanas pasākums notiks Ķeipenē, plkst.18.00 – Jumpravā, bet 4. decembrī plkst.16.00 – Madlienā.