Īsziņu saturs varai nav paticis! Latvijas pilsonis aizturēts un ievietots psihiatriskajā slimnīcā Baltkrievijā 9

Sabiedrība
22. jūnijā 17:50 2022. gada 22. jūnijā 17:50
  Jauns.lv
Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM) aicina pilsoņus nedoties uz Baltkrieviju, kuru pārvalda diktatora Aleksandra Lukašenko režīms. Lai gan no aprīļa vidus Baltkrievija ieviesusi bezvīzu režīmu, kas ļauj īslaicīgi ieceļot Baltkrievijā, ĀM parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica TV24 raidījumā "Ziņu TOP" brīdina, ka Latvijas pilsoņi var tikt uz ielas apturēti un arestēti.

"Cilvēkiem šķiet, ka viņi tikai aizbrauc iepirkties vai satikt paziņas, bet ir jāapzinās, ka regulāri tiek arestēti cilvēki gan no Latvijas, gan no citām valstīm," stāsta Kalniņa-Lukaševica.

Viņa norāda, ka arī šobrīd ir aizturēts viens Latvijas pilsonis, jo pārbaudīts viņa telefona saturs. "Varai nepatika īsziņas, jo tajās netika pausts atbalsts diktatoram Lukašenko. Viņš tika ievietots aizturēšanas izolatorā. Mēs uzreiz lūdzām tikšanos konsulārās palīdzības ietvaros. Kad mūsu darbinieki devās uz to vietu, tad cilvēks vairs nebija apcietinājumā, bet jau ievietots psihiatriskajā slimnīcā uz mēnesi garām psihiatriskajām pārbaudēm. Mums netiek dota iespēja viņu satikt. "

Viņa norāda, ka šobrīd ir bažas par šo cilvēku, un šis neesot vienīgais gadījums.

Latvijas Ārlietu ministrija atgādina par būtiskiem riskiem, Latvijas valstspiederīgajiem apmeklējot Baltkrieviju, un atkārtoti aicina to nedarīt. Joprojām spēkā ir aicinājums Latvijas valstspiederīgajiem pamest gan Baltkrieviju, gan Krieviju.

Ņemot vērā Lukašenko režīma vardarbīgo savas valsts pilsoņu brīvību apspiešanu, kā arī nesen īstenoto hibrīduzbrukuma operāciju mūsu robežām, organizējot nelegālu robežpārkāpumu, Ārlietu ministrijai nav pamata uzskatīt, ka piedāvājums apmeklēt Baltkrieviju bez vīzas ir veikts humānu apsvērumu vai labu nodomu dēļ.

Lukašenko režīms joprojām atbalsta  Krievijas Federācijas militāro agresiju pret Ukrainu, un pret to ir vērstas nopietnas starptautiskās sankcijas. 

Ministrija vērš uzmanību, ka gan Latvijas, gan citi NATO valstu izlūkdienesti publiski ir brīdinājuši par Krievijas un Baltkrievijas specdienestu izvērstajām izlūkošanas un kaimiņvalstu pilsoņu vervēšanas aktivitātēm. Tādēļ pastāv nopietns risks, ka šādas aktivitātes tiks vērstas arī pret Latvijas valstspiederīgajiem, kuri vēlēsies izmantot Baltkrievijas piedāvāto iespēju ieceļot bez vīzas. Pastāv risks, ka šādi ceļotāji var tikt pakļauti Baltkrievijas specdienestu provokācijām un nepatiesi apsūdzēti Baltkrievijas likumu pārkāpumos, un tā rezultātā arestēti.

Ārlietu ministrija atgādina, ka Baltkrievijā valdošā tiesiskuma trūkuma dēļ Latvijas iespējas sniegt palīdzību valstspiederīgajiem būs ļoti ierobežotas.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Baidens aicina Rietumus palikt vienotiem 38
Daiļā advokāte Vaskesa atkal būs līdzās Džonijam Depam. Pret aktieri sākta jauna tiesas prāva 6
Putina iespējamā mīļākā Alīna Kabajeva iegādājusies luksusa mājas Turcijā, apgalvo Ņevzļins 3
Skatīt visus komentārus