Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Muzeju nakts Latvijas Bankā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Šodien visā Latvijā notiek ikgadējā Muzeju nakts

Sabiedrība
14. maijā 10:28 2022. gada 14. maijā 10:28
  Jauns.lv / LETA
Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas iestādes visā Latvijā šodien iesaistīsies starptautiskajā Muzeju nakts akcijā un apmeklētājus aicinās piedalīties īpašajās šī pasākuma norisēs.

Kā informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, Muzeju naktī visā Latvijā piedalīsies vairāk nekā 190 muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Vislielākais kultūrvietu piedāvājums būs Kurzemes reģionā, kur durvis apmeklētājiem vērs 60 iestādes. Kopumā reģionos vairāk nekā 133 vietās dažādas aktivitātes rīko pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, savukārt Rīgā apmeklētājiem atvērtas būs 53 dažādas kultūrvietas.

Šā gada Muzeju naktij dota brīva tēma, savukārt visas norises notiek ar devīzi "#TiekamiesTagad", aicinot uz atkal satikšanos klātienē. Ar Muzeju nakts programmu var iepazīties, sekojot saitei "https://www.muzeju-nakts.lv/muzeju-nakts/programma".

Muzeju naktī no plkst. 18 līdz pusnaktij visām vienreizējām vilcienu biļetēm ir piešķirtas 50% atlaide. Elektroniskās biļetes ar atlaidi nopērkamas konkrētajiem vilcienu reisiem "Pasažieru vilciena" tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē. Vilcienu kustības sarakstā šie vilcieni ir īpaši atzīmēti ar Muzeju nakts simbolu. Biļetes ir iespējams iegādāties arī biļešu kasēs. Ja tā konkrētajā stacijā ir slēgta, biļeti ar atlaidi var iegādāties pie konduktora kontroliera vilcienā.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, nolūkā ierobežot Covid-19 izplatību, 2020. gadā Eiropas akcijas vadība pieņēma lēmumu, ka Muzeju nakts Eiropā nenotiks. Savukārt 2021. gadā Muzeju nakts norises, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai, notika virtuālajā vidē un muzeju āra ekspozīcijās.

Muzeju nakts tradīcija aizsākusies 1999. gadā Francijā. Pasākuma mērķis ir ar muzejiem arī iedzīvotājus, kas ikdienā tos neapmeklē. Ik gadu muzeju apmeklējumu veicinošajos pasākumos Latvijā iesaistās arvien lielāks muzeju skaits, tāpat Muzeju nakts aktivitātēs piedalās arī teātri, izstāžu zāles, bibliotēkas un citi sabiedriskās dzīves veidotāji.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievi okupētajā Mariupolē mēģināšot sarīkot Ukrainu diskreditējošu preses tūri 25
Sludinājumā izlikta Kargina lepnā villa Jūrmalā 3
FOTO: Ezerā Tamperē apgāzusies laiva ar Latvijas hokeja līdzjutējiem 2
Tēmas: Muzejs, Covid-19
Pievienot komentāru