Eksperti vērtē, kādas Ukrainai ir pretuzbrukuma iespējas
Neskatoties uz rietumvalstu bruņojuma piegādēm, tuvākajā nākotnē nav redzamas nopietnas Ukrainas pretuzbrukuma spējas, trešdien aģentūras LETA rīkotajā diskusijā "Kā dzīvot Eiropā un Latvijā jaunā drošības realitātē" norādīja militārie eksperti.
Zemessardzes komandieris Egils Leščinskis sacīja, ka īstermiņā nedēļas griezumā šīs piegādes nevarēs mainīt situāciju frontē, jo militāro tehniku nepieciešams integrēt Ukrainas bruņotajos spēkos un nepieciešama karavīru apmācība.
"Tie palīdzēs varbūt ne uzreiz uzbrukumiem, bet noturēt pozīcijas. Mēnešu griezumā šīs piegādes var Ukrainai dot impulsu veikt uzbrukuma operācijas, ja līdz tam netiks rasts politisks risinājums," norādīja Leščinskis.
Militārā slimnīca Zaporižjā, kur atgūstas ievainotie ukraiņu karavīri
Latvijas aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) padomnieks militārajos jautājumos, bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube arī patlaban nesaskata, ka tuvākajā nākotnē Ukrainai būs nopietnas pretuzbrukuma spējas, jo tam nepieciešams nopietns pārsvars tehnikas un cilvēku jomā. Vienlaikus pieļaujams, ka ukraiņi var gūt panākumus atsevišķos frontes sektoros.
Taču Graube aicināja ņemt vērā faktu, ka Krievijas armija patlaban "ierokas" savās pozīcijās un aizsardzību ir vieglāk koordinēt, neskatoties uz to, ka krievi turpinās pieļaut kļūdas. Tā rezultātā krievi varot savai sabiedrībai pasludināt kādas uzvaras.
Kapu kopiņas daudzdzīvokļu māju pagalmos Mariupolē 2022. gada aprīļa vidū
Bijušo NBS komandieri gan bažīgu dara iespējamie riski tajā, ka, nespējot realizēt savus plānus un krieviem agresīvāk mēģinot apturēt rietumvalstu bruņojuma piegādes, konflikts var eskalēties Ukrainas rietumu pierobežā ar citām Eiropas valstīm, piemēram, Poliju.
Leščinksis papildināja, ka krievi jau tagad mēģinot apšaudīt Ukrainas dzelzceļu, lai pārtrauktu militāro apgādi, tomēr vienlaikus rietumvalstis piegādes organizē, tās īpaši nereklamējot. Krievus gan apgādes ceļu traucēšanā ierobežo tas, ka viņi nevar tik brīvi izmantot aviāciju un arī tālās darbības munīcijas krājumi viņiem ir ierobežoti.
Jau ziņots, ka Krievija 24.februārā sāka plašu iebrukumu Ukrainā.
Izpostītās Ukrainas pilsētas un tās iedzīvotāji
Ukrainas Bruņotie spēki varēs pāriet pretuzbrukumā, kad būs atbilstošs bruņojums patlaban okupēto teritoriju atbrīvošanai, otrdien sacīja Ukrainas prezidenta biroja padomnieks Oleksijs Arestovičs.
Lai pārietu pretuzbrukumā, Ukrainas karavīriem nepieciešams daudz tehnikas un dzīvā spēka, kā arī aizmugure, televīzijas maratona gaitā sacīja amatpersona.