Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto (Foto: LETA)

Lauksaimniekam Rēzeknes novadā izkrāpj 10 000 eiro

112
20. aprīlī 16:57 2022. gada 20. aprīlī 16:57
  Jauns.lv / LETA
Krāpnieki kādam Rēzeknes novada lauksaimniekam izkrāpuši 10 000 eiro, solot piegādāt traktortehniku, taču to nepiegādājot, informē Valsts policija (VP).

19.aprīlī VP Latgales reģiona pārvaldes Rēzeknes iecirknis saņēma iesniegumu no kādas personas, kura internetvietnē pamanīja sludinājumu, kurā par pievilcīgu cenu tika solīts pārdot traktoru ar frontālā iekrāvēja kausu.

Lauksaimnieks sazinājās ar "pārdevējiem", kuri aicināja pēc iespējas ātrāk veikt samaksu, lai noskatītais traktors it kā nenonāktu citu pircēju rokās. To pircējs arī izdarīja, pārskaitot 10 000 eiro, taču pēc naudas pārskaitījuma ar traktortehnikas pārdevēju vairs nav bijis iespējams sazināties, kā rezultātā persona neieguva nedz vēlamo traktortehniku, nedz atdeva ieguldītos finanšu līdzekļus.

Policija atzīmē, ka krāpnieki sludinājumu portālos nereti ievieto fotogrāfijas ar lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, solot to piegādāt par cenu, kas parasti ir zemāka par tirgus cenu. Šādos sludinājumos var tikt norādīti gan Latvijā, gan ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi un banku konti. Preci apskatīt un norēķināties par to saņemšanas brīdī nav iespējams, jo bieži vien tiek norādīts, ka tā atrodas ārzemēs un tiks piegādāta pēc rokasnaudas vai priekšapmaksas saņemšanas. Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai e-pastā.

Savstarpējā komunikācija notiek līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu, informēja VP. Tiklīdz persona ir veikusi attiecīgo samaksu, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Tāpat policija novērojusi, ka šādus sludinājumus ievieto arī krāpnieki, kuri uzdodas par jau eksistējošu un zināmu firmu darbiniekiem, kā arī izmanto līdzīgu konkrēto firmu dīleru e-pasta adreses. Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese.

Saistītās ziņas

Par "dziedniecības pakalpojumu" samaksā vairākus tūkstošus: iedzīvotājiem Latvijā izkrāpj naudu lielā apmērā 4
Līvānu novadā noziedznieki lauksaimniekam izkrāpuši 3800 eiro
Iepazīšanās internetā nogājusi greizi: vīrietis no sievietes Ludzā izkrāpis 20 000 eiro 3

VP skaidroja, ka visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumu, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu zaudējumi Ukrainā sasniedz līdz 115 000 nogalināto un ievainoto 22
Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 5
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Pievienot komentāru