Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Andrejs Strokins

FOTO: Lielstraupes pilī turpinās vēsturiskās spēlfilmas "Zeme, kas dzied" uzņemšana

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2022. gada 21. februārī 14:06 2022. gada 21. februārī 14:06
  Jauns.lv
Pagājušajā nedēļā Straupē turpinājās otrais filmēšanas posms vēsturiskajai spēlfilmai "Zeme, kas dzied".

Lielstraupes pils tika izraudzīta kā lokācija, kurā uzņemt tās filmas ainas, kur darbība noris Rīgas Latviešu biedrības namā.


Straupē filmējās galvenie varoņi - Andris Bulis (Rihards Tomsons), Vilis Daudziņš (Bernhards Dīriķis), Ainārs Ančevskis (Jānis Frīdrihs Baumanis) un Nauris Brikmanis (Krišjānis Kalniņš), kā arī vietējie koru kolektīvi un citi brīvprātīgie, kuri atsaucās uz aicinājumu piedalīties "Zeme, kas dzied" masu skatos. Viņi filmā parādīsies kā kordziedātāji, kas izvēlējās atbalstīt Rīgas Latviešu biedrības biedru ideju par latviešu dziedāšanas svētkiem, tādējādi iedibinot Dziesmu svētku kopienu.

Šonedēļ filmēšana turpinās kinopilsētiņā "Cinevilla", kur speciāli šim projektam vēsturiskajā izskatā rekonstruēta Rīgas Latviešu biedrības nama fasāde.

“Filma pievēršas būtiskiem aspektiem Dziesmu svētku tradīcijas tapšanā. Tie bija sabiedrību saliedējoši svētki, kuros apvienojās vīriešu un sieviešu kori no teju visiem novadiem.  Sieviešu iesaistīšana pirmajos latviešu Dziesmu svētkos bija tam laikam progresīvs solis: viņas nevis palika mājās pie darbiem, bet kopā ar vīriem devās uz Rīgu un piedalījās svētkos. Tieši šī apvienošanās un spēja ātri organizēties, pieņemt neordinārus un ambiciozus lēmumus ir tas, kas tolaik palīdzēja izprast, kas ir latvieši. Arī mūsdienās varam vairāk, ja esam vienoti un drosmīgi savās izvēlēs. Tādēļ ir svarīgi šādus stāstus vēstīt un mudināt apzināties, ko mēs kā tauta spējam un ko jau esam paveikuši,” tā par filmas tapšanas procesu izsakās  filmas režisors Māris Martinsons.

Saistītās ziņas

FOTO: ar ugunsgrēku rijā atsāk filmas “Zeme, kas dzied” filmēšanu
FOTO: ar dziesmu “Rīga dimd!” atklāj spēlfilmas “Zeme, kas dzied” mājaslapu
Dainis Īvāns un Māris Martinsons gatavojas vēsturiskas spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanai

 

Citi šobrīd lasa

Džūlija Robertsa atklāj, kāda tagad izskatās viņas jaunā pasaule
Tiem cilvēkiem, kuri devušies pensijā pēc 2012. gada, no 1. janvāra mainīsies pensijas apmērs
“Dēliņ, kā vēlētos tevi apskaut…” Ukrainā atklāts Krievijas noslepkavotā karavīra piemineklis
Pievienot komentāru