Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Spēcīgais vējš norāvis aptuveni pusi no jumta seguma Rīgas centrāltirgus paviljonam. FOTO, VIDEO 5

Sabiedrība
14. janvārī 14:57 2022. gada 14. janvārī 14:57 | Papildināts, 14. janvārī 15:47
  Jauns.lv / LETA
Spēcīgais vējš Rīgas centrāltirgus paviljonam norāvis aptuveni pusi jumta seguma.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informēja, ka izsaukums saņemts ap plkst.14. Glābēji strādā notikuma vietā, un tiek demontētas vēja norautās jumta seguma plāksnes.

Foto: Ekrānuzņēmums

AS "Rīgas centrāltirgus" Mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova aģentūrai LETA sacīja, ka Sakņu paviljona jumtam daļēji norauta seguma pirmā kārta. Pašreiz paviljons ir slēgts. No ēkas evakuēti "pāris simti" cilvēku. Cietušo nav bijis.

Viņa arī minēja, ka tiklīdz norimsies spēcīgais vējš "Rīgas centrāltirgus" pārstāvji kopā ar VUGD darbiniekiem mēģinās aplēst bojājumu apmēru. Pēc bojājumu apzināšanas varētu būt zināms, cik ilgi paviljons būs slēgts.

Glābēji piektdienas rītā un priekšpusdienā līdz plkst. 13 saņēmuši 103 izsaukumus par spēcīgā vēja radītajiem postījumiem.

Lielākoties jānovāc vēja nolauztie koki uz braucamās daļas un elektrolīnijām. Atsevišķos gadījumos jānovāc vēja atrautu jumta konstrukciju fragmenti.

Jau ziņots, ka līdz pat sestdienas rītam visā valstī ir spēkā dzeltenais spēcīga vēja brīdinājums. Šādā vējā lūst koku zari un atsevišķi koki, iedzīvotājiem jāuzmanās arī no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami elektroapgādes traucējumi.

Vējuzplūdu dēļ Rīgā izsludināts arī dzeltenās pakāpes brīdinājums par ūdens līmeņa paaugstināšanos līdz 115-130 centimetriem Latvijas augstuma sistēmā.

Citi šobrīd lasa

"Pēdējos gados neesmu saaukstējies, un tas mani biedē!" - Dr. Tereško par tējām un brīnumlīdzekli, kas būtu jālieto katram 2
Gribēja bērnu pulciņu, bet nebija neviena... Kāda patiesībā bija leģendārā Anna Brigadere
Šokējošs video: Krievijā letāli beigusies kristīšanās ledus aukstā ūdenī 10
Skatīt visus komentārus