Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aldis Gobzems. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Gobzems Rīgā iecerējis nesaskaņotu protesta akciju 2

Sabiedrība
2021. gada 13. decembrī 07:33 2021. gada 13. decembrī 07:33
  Jauns.lv / LETA
Opozīcijas politiķis Aldis Gobzems (LuK) šodien Rīgā ir iecerējis protesta pasākumu, kuru galvaspilsēta gan nav saskaņojusi.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, neļaut pasākuma rīkošanu esot rekomendējušas tiesībsargājošās iestādes. Arī pašvaldībai pēc saziņas ar organizatoru neesot radusies pārliecība, ka organizētājs uzņemsies atbildību par pasākumu, ja tas nenoritēs atbilstoši valstī spēkā esošajām regulējošajām normām.

Pašvaldība atzīmē, ka tāpat nav gūta pārliecība, ka organizētājs sadarbosies ar policiju, bet radies pretējs priekšstats, par ko liecinot pagājušās nedēļas notikumi citās Latvijas pilsētās.

Pašvaldība secinājusi, ka neesot lietderīgi nodrošināt organizatora tiesības rīkot pasākumu 20 cilvēkiem, jo tādējādi tiešā veidā tiktu apdraudētas citu cilvēku tiesības uz veselību, apdraudot visas sabiedrības veselības drošību.

Gobzems sociālajos tīklos ir informējis, ka šodien pēcpusdienā rīkos protesta akciju Rīgā, pie pils.

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks LTV atzina, ka šai akcijai policija ir paredzējusi atsevišķu drošības pasākumu plāns, taču Ruks cer, ka sabiedrības inteliģences pakāpe ir pietiekami augsta, lai neļautos provokācijām.

Jau ziņots, ka VP kopumā pret Saeimas deputātu Gobzemu sākusi pāris desmitus administratīvo pārkāpumu procesu par iespējamiem pārkāpumiem viņa politiskajos pasākumos.

Saistītās ziņas

Gobzema brīvprātīgais darbs beidzies ar vienu zvanu 4
“Izslēdz ārā...” internets atmasko Aldi Gobzemu, kurš lūdz nefilmēt atbalstītājus Dobelē 4
"Aldis vienkārši apceļo visus īslaicīgās aizturēšanas izolatorus," cilvēki tviterī iesmej par Gobzema protesta akciju 2

Policija arī noskaidrojusi daļu no nesankcionēto sapulču apmeklētājiem, un patlaban turpinās konstatēto materiālu izvērtēšana. Līdz šim septiņos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi pret sapulču dalībniekiem.

Gobzems 6. decembrī bija ieradies uz tikšanos ar atbalstītājiem Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā. Tukumā, Ventspilī un Liepājā deputātu īslaicīgi aizturēja policija.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; krievu spēki cenšas pārraut ukraiņu aizsardzību un ieiet Luhanskas apgabalā 35
Ar etiķi var tīrīt teju visu, izņemot šīs sešas lietas
Lai gan meitenīte ir vājdzirdīga, pārbaudes darbā viņai liek klausīties audioierakstu angliski
Skatīt visus komentārus