Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Policija uzsākusi Covid-19 prasību ievērošanas pārbaudi Mārtiņa Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumā 4

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2021. gada 3. decembrī 22:15 2021. gada 3. decembrī 22:15
  Jauns.lv
Fotogrāfijās no Mārtiņa Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākuma redzams, ka tajā pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā plašākai sabiedrībai zināmas personas, savukārt maskas lieto tikai apkalpojošais personāls.

Portālā Jauns.lv ievietotajā galerijā redzams, ka Rītiņa grāmatas atklāšanas pasākumu apmeklēja vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā populāri aktieri, bijušās vai esošās valsts amatpersonas. Visi klātesošie bijuši vakcinēti vai Covid-19 pārslimojuši, taču ārkārtējās situācijas rīkojums nosaka, ka šobrīd tik un tā publiskajos pasākumos jāvalkā maskas.

Bijusī veselības ministre Ingrīda Circene uz Latvijas Televīzijas jautājumu, vai, viņasprāt, situācija tur bija epidemioloģiski droša, sacīja: "Es nevaru jums atbildēt. Mēs aizgājām maskās, mums pārbaudīja vakcinācijas sertifikātus, un pēc tam, kad bija oficiālās uzrunas, mēs aizgājām projām."

Savukārt iespējamus pārkāpumus pieļāva citi viesi – Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un bijusī "RB Rail" vadītāja Baiba Rubesa, kura ir partijas biedre veselības ministram Danielam Pavļutam ("Attīstībai/Par!").

Teikmanis to komentēja šādi: "Rīkotāji varbūt bija domājuši, ka "zaļajā režīmā" visi pulcējas bez kaut kādiem papildu ierobežojumiem, bet, jā, varētu būt, ka tur ir arī pārkāpumi, ja visiem, arī vakcinētajiem, bija nepieciešamas maskas."

Savukārt Rubesa teica: "Ja tas tā ir, tad es nebūšu ievērojusi [noteikumus]. Par to es atvainojos. [..] Ir, kā ir. Fotogrāfijās jau viss redzams."

Vienā fotogrāfijā redzams arī Stradiņa slimnīcas Covid-19 nodaļas virsārsts Kārlis Rācenis. Viņš stāstīja, ka pirms pasākuma bija ieradies uz privātām pusdienām sešu cilvēku sastāvā, taču, kad sākusies grāmatas atklāšana, devies prom.

Vaicāts, vai savā rīcībā nesaskata pārkāpumus, Rācenis teica: "Tas ir viens no aspektiem, kāpēc es devos prom. Es jutos neērti, ka tur netiek vilktas maskas un respiratori. Tāpēc es arī devos prom, jo tur arī tā telpa nebija šausmīgi liela."

Mārtiņš Rītiņš stāstīja, ka grāmatas atklāšana bijis privāts, nevis publisks pasākums. Uz norādi, ka tādā gadījumā noteikumi pieļauj ne vairāk kā desmit cilvēku pulcēšanos, Rītiņš atbildēja, ka restorāna apmeklētāju skaits drīkst būt 34.

Vaicāts, vai tātad tie bija restorāna apmeklētāji, Rītiņš norādīja: "Vienā ziņā, jā. Tas bija privāts pasākums, tie bija restorāna apmeklētāji. Mēs ēdienu viņiem devām un dzēra vīnu. [..] Es visiem stāstīju, lai tur savu distanci. Es visiem stāstīju."

Citi šobrīd lasa

Latviete Dace pārsteidza norvēģus, paņemot atvaļinājumu un aizbraucot strādāt uz ziemeļiem
Brūsa Villisa meita pastāsta par aktiera slimības pirmajiem simptomiem
Itāļu makšķernieks noķer pasaulē lielāko samu 3
Skatīt visus komentārus