foto: LETA
Labklājības ministrs "Latviju bez bērnunamiem" prognozē pēc pieciem līdz septiņiem gadiem
Labklājības ministrs Gatis Eglītis.
Sabiedrība
2021. gada 29. novembris, 09:43

Labklājības ministrs "Latviju bez bērnunamiem" prognozē pēc pieciem līdz septiņiem gadiem

Jauns.lv / LETA

Mērķi "Latvija bez bērnunamiem" varētu panākt pēc pieciem līdz septiņiem gadiem, pirmdien TV3 raidījumam "900 sekundes" pieļāva labklājības ministrs Gatis Eglītis (JKP).

Viņš atzina, ka kopumā situācija pēdējo gadu laikā ir būtiski uzlabojusies, un bērnunamos mītošo skaits ir krietni sarucis. Pašlaik bērnunamos dzīvo aptuveni 500 bērnu.

"Divas trešdaļas no šiem 500 iemītniekiem ir pusaudži, bieži vien ar atkarības problēmām, uzvedības problēmām, un skaidrs, ka adoptētāji īpaši neskatās viņu virzienā," atzina politiķis.

Lai jautājumu risinātu, Labklājības ministrija (LM) īpašu uzmanību īpašu uzmanību veltīt specializēto audžuģimeņu izveidei. Pēc Eglīša paustā, tās ir gatavas strādāt ar bērniem, kuriem ir "grūtāka pagātne". Paralēli LM esot vairākas programmas, kas sniedz atbalstu, gan materiālo, gan padomu veidā, aizbildņiem adoptētājiem un audžuģimenēm.

"Es domāju, ka tas ir pilnīgi reāli. Piecu līdz septiņu gadu laikā, es domāju, to varētu izdarīt," pauda Eglītis, komentējot, vai "Latvija bez bērnunamiem" ir utopija vai sasniedzams mērķis.

Jau ziņots, ka LM šodien plkst.13 organizē diskusiju par ārpusģimenes aprūpes statusiem, adopciju un iespējām uzņemt bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus savā aprūpē.

Diskusijas dalībnieki skaidros atšķirības starp audžuģimenes, viesģimenes, aizbildņa vai adoptētāja statusiem, palīdzēs izprast bērna ienākšanas ģimenē procesu un uzzināt par pieejamiem atbalsta mehānismiem.

Pieredzējusi ģimene, kura uzņēmusi bērnu savā aprūpē, dalīsies savā praktiskajā pieredzē un ikviens interesents varēs uzdot diskusijas dalībniekiem sev interesējošus jautājumus.

Diskusijā piedalīsies Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre Evita Zālīte-Grosa (JKP), atbalsta centra "Tilts" vadītājs Kaspars Prūsis un audžumamma Zane Krauja. Diskusijas moderators būs Oskars Priede.