Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Sarmīte Rubule (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Apelācijas tiesa pilnībā noraida bijušās Dailes teātra aktrises Rubules prasību par atjaunošanu darbā un morālā kaitējuma piedziņu 1

Sabiedrība
2021. gada 25. novembrī 11:26 2021. gada 25. novembrī 11:26
  Jauns.lv / LETA
Latgales apgabaltiesa šonedēļ lēma pilnībā noraidīt bijušās Dailes teātra aktrises Sarmītes Rubules prasību par viņas atjaunošanu darbā, kā arī morālā kaitējuma piedziņu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Apelācijas instances tiesas spriedums ir pretējs pirmās instances tiesas spriedumam. Iepriekš Daugavpils tiesa lēma aktrises prasību apmierināt daļēji. Proti, daļēji tika apmierināta Rubules prasība pret Dailes teātra uzteikuma atzīšanu par prettiesisku un spēkā neesošu, kā arī par Rubules atjaunošanu darbā, vidējās izpeļņas piedziņu par darba piespiedu kavējumu, par atšķirīgas attieksmes konstatēšanu un morālā kaitējuma kompensācijas piedziņu.

Tiesa atzina par spēkā neesošu Dailes teātra pērnā gada 5. augusta uzteikumu un 2020. gada 1. septembra uzteikuma pagarinājumu darba līgumam, kas noslēgts ar aktrisi 2005.gada 20. jūnijā.

Tiesa nosprieda atjaunot Rubuli darbā par aktrisi Dailes teātrī. No dailes teātra nospriests piedzīt par labu aktrisei atlīdzību par darba piespiedu kavējumu 7761 eiro apmērā, kā arī morālo kaitējumu 1000 eiro apmērā. Vienlaikus tiesa noraidīja prasību daļā par morālā kaitējumu 4000 eiro piedziņu.

Teātris pirmās instances spriedumu pārsūdzēja.

Tagad aktrisei ir iespēja pārsūdzēt apelācijas tiesas spriedumu Augstākajā tiesā.

Saistītās ziņas

Aktrise Sarmīte Rubule: „Savu bērnību citiem nenovēlu”
Aktieris Kaspars Zāle atklāj, ka viņu no Dailes teātra mēģinājuši atlaist sešas reizes
Aktrise Sarmīte Rubule vēršas tiesā pret Dailes teātri

Jau ziņots, ka teātris pagājušajā gadā pārtrauca darba attiecības ar Zāli, Rubuli, Mārtiņu Poču, Aiju Dzērvi un Ivaru Auziņu. Zāle sākotnēji panāca atjaunošanu darbā, taču vēlāk atkal bija spiests teātri pamest.

Žagars pērn preses konferencē par teātra jauno sezonu minēja, ka teātrī tiek veikta reorganizācija personāla sastāvā, uzsverot, ka izmaiņas nav būtiskas, bet pietiekami svarīgas, lai Dailes teātris strādātu ekonomiskāk un efektīvāk.

Citi šobrīd lasa

Kas svilpa un auroja Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā? 78
Sievietei piespriež nāvessodu par zaimojošu ziņu nosūtīšanu "WhatsApp" 1
Vētra lauž kokus un grāvī apgāžas autobuss: laika apstākļu dēļ Latvijā glābējiem darba netrūkst
Pievienot komentāru