Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Foto: Valsts kanceleja. )

Muižniece valdības sēdē pauž neapmierinātību: "Tas, ko es lasu rīkojumā, nav tas, par ko mēs vienojāmies"

Politika
20. oktobrī 16:28 2021. gada 20. oktobrī 16:28 | Papildināts, 20. oktobrī 17:48
  Jauns.lv
Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) šodien Ministru kabineta ārkārtas sēdē, kurā paredzēts apstiprināt grozījumus 9. oktobra rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", pauda neapmierinātību par to, ka daļai skolēnu atkal nāksies mācīties attālināti.

Kā zināms, lai mazinātu Covid-19 izplatību sabiedrībā, rīkojuma projektā noteikts, ka skolēnu brīvlaiks tiek pagarināts līdz 29. oktobrim. 

Rīkojuma grozījumi paredz, ka 1.-3. klašu skolēni mācības klātienē varēs atsākt 1. novembrī, savukārt pārējo klašu skolēniem noteiktas attālinātās mācības līdz 15. novembrim jeb "lokdauna" beigām.

Muižniece par to nebija apmierināta, jo iestājusies par to, lai skolas tiktu slēgtas pēdējās.

"Tas, ko es lasu rīkojumā, nav tas, par ko mēs vienojāmies," viņa sacīja valdības sēdē, paužot neizpratni, kāpēc, piemēram, grāmatnīcas, ziedu tirdzniecības vietas un izmitināšanas pakalpojumi, kas nozīmē lokālu ceļošanu, tiek nozīmētas kā pirmās nepieciešamības un netiek slēgtas.

"Kā alkohola veikali, kā kristības ir kaut kas neatliekams un pirmās nepieciešamības," jautāja Muižniece.

Muižniece uzskata, ka šis nav "lokdauns", par kuru valdībā iepriekš runāts.

"Faktiski mēs atkal pirmās ļoti ērti aizslēdzam skolas, mums paliek visādi izņēmumi, mums kultūras pūtēju orķestri turpinās mēģināt, ierakstīt koncertus, tā tas ir rakstīts rīkojumā," sacīja Muižniece. "Nekas neliegs cilvēkiem doties uz viesnīcām un atpūtas kompleksiem, pavadīt laiku grāmatnīcās, ziedu veikalos, paņemt uzņēmuma karti un "blandīties" pa "Depo" veikalu."

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis gan skaidroja, ka tāda situācija, kāda iepriekšējās ārkārtējās situācijas laikā veidojās būvniecības veikalos, kad uz tiem devās cilvēki ar uzņēmumiem piederošām kartēm, vairs neatkārtosies, jo, līdzīgi kā iepriekš, ir iespējams preces pasūtīt attālināti un saņemt preču izsniegšanas vietās, ārpus tirdzniecības telpām.

Savukārt, runājot par ziedu un grāmatu pārdošanu, Citskovskis atgādināja, ka pagājušā gada ziemā valdība izjutusi milzīgu spiedienu no sabiedrības puses par šo preču aizliegšanu.

"Bija milzīga konfrontācija, un Ministru kabinets piekāpās spiediena priekšā," sacīja Valsts kancelejas direktors, atgādinot, ka sabiedrība pauda sašutumu par to, ka, toreiz ārkārtējās situācijas laikā nebija iespējams nopirkt grāmatas, bet varēja iegādāties alkoholu. "Mums bija grūti to paskaidrot, jo alkohols ir pārtika, kas tirgojas jebkurā pārtikas veikalā. Toreiz mēs mainījām šo regulējumu un atļāvām tirgot grāmatas smago ierobežojumu laikā."

Attiecībā uz ziediem situācija bijusi līdzīga – sākumā tas aizliegts, bet tad, izprotot cilvēku nepieciešamību pēc ziediem, piemēram, bērēs, tos atkal atļauts tirgot.

Muižniece ārkārtas sēdē rosināja ministrus balsot par to, ka mācības klātienē no 1. novembra atsāk visi skolēni no 1. līdz 12. klasei, tomēr vairākuma atbalstu neguva.

Saistītās ziņas

Pārvietošanās, iepirkšanās, skaistumkopšana un citas aktivitātes. Svarīgākais par īpaši stingro "lokdaunu"
Kādos gadījumos mājsēdes laikā tomēr varēs pārvietoties ārpus dzīves vietas?
"Nevakcinēts cilvēks pēc četrām nedēļām gandrīz nekur vairs nevarēs tikt" - Kariņš par to, kas notiks pēc "lokdauna"

Kā ziņots, plānots, ka no ceturtdienas, 21.oktobra, uz četrām nedēļām jeb līdz 15.novembrim Latvijā spēkā stāsies īpaši stingri Covid-19 ierobežojumi jeb stingrais "lokdauns". Kā pēc Krīzes vadības padomes sēdes pirmdien informēja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), šajā laika periodā visi veikali, izņemot pirmās nepieciešamības, nestrādās un būs pieejami tikai paši nepieciešamākie pakalpojumi. Tāpat paredzēts ieviest mājsēdi no plkst.20 līdz plkst.5.

Jaunie, īpaši stingrie drošības pasākumi rīkojumā par ārkārtējo situāciju vēl jāapstiprina valdībā, kuras ārkārtas sēde paredzēta trešdien.

Tāpat vēstīts, ka Latvijā no 11.oktobra ir izsludināta ārkārtējā situācija.

Citi šobrīd lasa

Baltkrievijas diktators Aleksandrs Lukašenko draud ar kodolieročiem 6
"Kāds varbūt dabūs pa galvu." Topošais gājēju un velosipēdu ceļš Ziepniekkalnā raisīs konfliktus 3
Pie vīra kapa emocijas nenovalda: Krievijā sēro par slavena komponista nāvi un apspriež viņa par 35 gadiem jaunāko atraitni
Pievienot komentāru

Приезжал на кровати с одеялом и подушкой: в Сеть попало шокирующие фото Александра Градского на съемках шоу "Голос"

Молодая жена оставила Градского на сиделку перед смертью