Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Ap 160 ar "Moderna" vakcinētajiem Ķīpsalas hallē norādīts nepareizs otrās potes datums 8

Sabiedrība
16. maijā 12:26 2021. gada 16. maijā 12:26 | Papildināts, 16. maijā 16:37
  Jauns.lv / LETA
Liela mēroga vakcinācijas centrā Ķīpsalas hallē vēl vairākiem cilvēkiem, kas iepriekš saņēmuši ražotāja "Moderna" poti pret Covid-19, norādīts nepareizs revakcinācijas datums, informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļā.

(Ziņa precizēta!)

Aprīļa pēdējā nedēļas nogalē mediķi šajā vakcinācijas centrā bija pieļāvuši līdzīgu kļūdu. Toreiz ap 140 ar "Moderna" vakcinētajiem bija norādīts nepareizs revakcinācijas datums,  iepriekš atzina "Veselības centrs 4" (VC4) medicīnas konsultante Katrīna Priede.

Savukārt vēlāk konstatēts, ka nepareizs revakcinācijas datums norādīts vēl aptuveni 20 cilvēkiem, kuri aprīļa beigās Ķīpsalas hallē saņēma "Moderna" vakcīnas pirmo devu. Dažs no viņiem pārpratuma dēļ tomēr ieradās pēc otrās vakcīnas devas nepareizajā datumā un pie potes netika.

VC4, kas ir vakcinācijas pakalpojuma sniedzējs šajā centrā, pārstāve Līga Putraima atzina, ka par notikušo pārpratumu iestāde ir informēta un plāno nākamnedēļ sazināties ar visām personām, kurām varētu būt nepareizi norādīts revakcinācijas datums.

Pēc viņas paustā, šīm personām otrā pote jāsaņem nākamnedēļ, nevis šonedēļ, jo starp vakcīnas "Moderna" pirmo un otro devu jāpaiet 28 dienām.

VC4 medicīnas konsultante Priede skaidroja, ka kļūda radusies cilvēciska faktora dēļ - speciālists vakcinācijas centrā ierakstījis nepareizu revakcinācijas datumu pacienta vakcinācijas kartītē. Tiklīdz kļūda tika pamanīta un izlabota sistēmā, vakcinējamie saņēmuši īsziņu no "manavakcina.lv" ar saturu par korektā pieraksta laiku, tomēr, iespējams, īsziņas vēstījums pārprasts.

"Diemžēl šī īsziņa neprecizē, ka tas ir pārceltais datums - labotā kļūme. Ir saprotams, ka cilvēki vadījās no kartītē rakstītās informācijas un diemžēl vīlās. VC4 atvainojas par šo sarežģījumu un pirmdien ar visiem nākamās nedēļas revakcinējamiem sazināsies un izskaidros situāciju, vēlreiz apstiprinās korekto laiku," norādīja Priede.

Kāda iedzīvotāja mikroblogošanas vietnē "Twitter" paudusi sarūgtinājumu, ka svētdien norādītajā laikā devusies uz Ķīpsalas halli pēc vakcīnas otrās devas, bet uzzinājusi, ka konkrētajā punktā "Moderna" vakcīnas nemaz nav pieejamas. Vakcinācijas projekta nodaļa viņai tviterī atvainojusies un publicējusi skaidrojumu par notikušo.

"Pirms trīs nedēļām Ķīpsalā vakcinēja ar "Pfizer", bet 160 cilvēkus ar "Moderna" vakcīnu. Dažiem kļūdaini uz kartītes uzrakstīja nākt pēc trīs nedēļām, nevis četrām, kā tas ir paredzēts "Moderna" vakcīnai. VC4 šobrīd ar visiem sazinās, lai vienotos par pareizo laiku," teikts Vakcinācijas projekta nodaļas atbildē.

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Ventspils pusē apēd suni, Ošupē noplosa teļu. Vai jāsāk baidīties no agresīviem vilkiem? 3
Pasaulē populāri sportisti, kas "iznākuši no skapja" 5
Skatīt visus komentārus

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом