Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Ķēra un grāba kā negudri." Pārdevēja šokā par pirmajā darba dienā piedzīvoto 9

Sabiedrība
8. aprīlī 06:22 2021. gada 8. aprīlī 06:22
  Jauns.lv
Trešdien bija pirmā diena, kad darbu pēc gandrīz piecu mēnešu pārtraukuma sāka daudz mazo veikalu. Portāls Jauns.lv aprunājās ar kāda apģērbu veikala darbinieci, kura pastāstīja, ka daži pircēji pirmajā veikalu darba dienā izturējušies tā, it kā visu ārkārtējo situāciju būtu staigājuši bez apģērba.

Trešdienas pēcpusdienā pārdevēja bija ļoti nogurusi: "Pēdējo reizi pilnu darba dienu es strādāju un klientus apkalpoju pirms vairākiem mēnešiem. Tas bija pagājušā gada nogalē, kad apģērbu veikali vēl varēja strādāt.

Toreiz pircēju plūsma bija mazāka, bet šodien veikalu apmeklēja ļoti daudz klientu. Daudzi pirka bērnu drēbes: gan legingus, gan krekliņus ar garām un īsām piedurknēm, arī apavus. Mazāk, bet tāpat pirka pieaugušo apģērba gabalus. Man liekas, ka visātrāk tukšojās ziemas un pavasara drēbju pakaramie un plaukti."

Neapmierinātie burkšķētāji

Pārdevēja novēroja, ka vairums pircēju veikalā uzvedās mierīgi un neprotestēja pret ilgo gaidīšanu pie veikala durvīm, bet atsevišķi klienti izteikuši neapmierinātību par ilgajām rindām. "Bet tādi burkšķētāji jau bijuši vienmēr. Nedomāju, ka tas būtu saistīts ar to, ka šonedēļ atsākām darbu. Labi, ka vismaz laiks bija silts un sauss, citādi nepamierinātie būtu bijuši vēl dusmīgāki."

Lielākā daļa pircēju groziņos krāvuši drēbes "saprātīgā daudzumā", bet daži esot rīkojušies tā, it kā visus pēdējos mēnešus būtu staigājuši "pliki un bez neviena apģērba gabala".

"Ķēra un grāba kā negudri. Tā, it kā jau nākamnedēļ veikalus atkal vērtu ciet," veikala darbiniece raksturoja dažu pircēju rīcība.

Piesardzības dēļ pērk vairāk

"No otras puses, es saprotu viņu bažas, ka atkal var palikt bez brīvas iespējas iegādāties apģērbu. Protams, ir interneta veikali, un arī es pati tajos vairākas reizes iepirkos, bet kopumā apģērbu ir daudz vieglāk un ērtāk iegādāties klātienē, jo tad var aptaustīt un piemērīt."

Drošības labad arī pati pārdevēja šonedēļ plāno iegādāties vairākus rezerves apģērba gabalus: "Man vajadzīgas jaunas zeķes. Visticamāk, es nopirkšu nevis divus pārus, kā to parasti daru, bet gan trīs pārus, lai viens stāv atvilktnē."

Piekususi, bet priecīga atgriezties darbā

Lai arī veikala darbiniece piekususi, smagi strādājot, tomēr viņa jūtas priecīga atgriezties darbā. "Labāk strādāt, nekā vienkārši sēdēt mājās. Ejot uz darbu, jūtos labāk gan finansiāli, gan emocionāli. Jūtos labi starp cilvēkiem un palīdzot viņiem izvēlēties drēbes.

Protams, arī dīkstāvei bija savi plusi, piemēram, varēju nedaudz izremontēt dzīvokli un pārtaisīt balkonu. Bet kopumā mēs vairāk nogurām viens no otra nemitīgās klātbūtnes un regulārās berzēšanās. Beigās mani jau kaitināja tas, kā vīrs skaļi strēba kafiju, strādājot pie datora."

"Man patīk sava ģimene un gribu ar viņiem būt kopā, bet bija grūti būt kopā 24/7. Priecājos, ka varēju atnākt uz darbu un redzēt citas sejas. Atkal sajutos noderīga."

Rindās vairāki desmiti cilvēku

Jauns.lv jau ziņoja, ka trešdien pie daudziem veikaliem, kuri līdz šim bija slēgti, veidojās pamatīgas cilvēku rindas. Ļaudis steidzās iepirkt apģērbu, mājsaimniecības preces un mēbeles.

Saistītās ziņas

Cilvēki turpina šturmēt veikalus: vislielākās rindas novērojamas pie lietoto apģērbu veikaliem 7
FOTO: kā ļaudis garās rindās gaida savu kārtu pie "New Yorker" un "Reserved" 6
FOTO: atveroties veikaliem, ļaudis stāv rindās pēc apģērba, mēbelēm un mājsaimniecības precēm 8

No 7. aprīļa neatkarīgi no preču sortimenta un tirdzniecības platības durvis pircējiem vēra visi veikali, kuriem ir atsevišķa ieeja un kuri neatrodas tirdzniecības centrā (platība ir lielāka par 7000 kvadrātmetriem). Mazākos tirdzniecības centros varēs strādāt visas tirdzniecības vietas. Protams, gan tirgotājiem, gan pircējiem jāievēro drošības prasības.

Citi šobrīd lasa

Dānija atteicās no "AstraZeneca" vakcīnas. Kas notiks ar neizlietotajām devām? 7
Pirmdien atklāti 688 jauni Covid-19 gadījumi; 15 cilvēki miruši, tostarp - gados jauns sasirgušais 4
"No sāpēm zaudēja samaņu" - aculiecinieks atklāj detaļas par negadījumu, kurā autovadītājs notrieca bērnu un aizbēga
Skatīt visus komentārus

Владислав Галкин: тайна его смерти до сих пор не раскрыта

Потеря за потерей: в день похорон принца Филиппа скончался близкий друг Елизаветы II