Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tukšās ielas laikā, kad Latvijā bija spēkā brīvdienu mājsēde. (Foto: LETA)

Uzņēmējs izplata video ar brīdinājumu darbiniekiem, ka Latvijā tūlīt būs lokdauns; valdībā noliedz, ka lēmums jau pieņemts 30

Politika
5. martā 15:41 2021. gada 5. martā 15:41 | Papildināts, 5. martā 18:16
  Jauns.lv
Piektdien ažiotāžu iedzīvotāju vidū radīja kāda uzņēmēja nofilmēts video saviem darbiniekiem, sakot, ka no 15. vai 20. marta Latvijā uz mēnesi tiks ieviests pilns lokdauns. Ministru kabineta (MK) preses sekretārs Reinis Grāvītis sarunā ar Jauns.lv noraidīja, ka tāds lēmums jau būtu pieņemts.

Grāvītis portālam Jauns.lv sacīja, ka speciālisti un eksperti pašlaik strādā pie diviem iespējamiem scenārijiem - ierobežojumu pastiprināšanas vai mīkstināšanas. Sagatavotie scenāriji tiks nodoti valdības pārstāvjiem un otrdien ministri varētu tos vērtēt.

Kā novēroja Jauns.lv, sākumā video tika publicēts sociālajos tīklos, taču pēcāk izdzēsts. Šobrīd tas "klejo" no čata uz čatu.

Valsts policija norādījusi, ka ir informēta par šādu video un attiecīgi izvērtēs tajā pausto informāciju.

Reaģējot uz ažiotāžu sabiedrībā, MK sociālajā tīklā "Facebook" pavēstīja: "Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa pēc valdības rīkojuma šobrīd strādā pie dažādiem epidemioloģiskās situācijas attīstībai atbilstošiem scenārijiem, kurus valdība plāno izskatīt un lemt atklātā MK sēdē 9.martā."

To, ka šāds lēmums nav pieņemts, apliecinājis arī veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), norādot, ka diskusija valdībā notiks otrdien.

"Pretēji apgalvojumi ir viltus ziņas," ass bija ministrs.

Pieminētajā video kāds uzņēmējs bija nofilmējis video saviem darbiniekiem, klāstot, ka saņēmis informāciju par pilnu lokdaunu uz mēnesi, tāpēc mudināja savus padotos sapirkties nepieciešamās preces un sagatavoties darbam no mājām, jo arī uzņēmuma birojs tikšot slēgts.

Uzņēmējs sarunā ar aģentūru LETA uzsvēra, ka video bija paredzēts tikai viņa uzņēmuma darbiniekiem un tam nebija jākļūst pieejamam plašākam cilvēku lokam. Viņš esot runājis maksimāli tā, lai pārliecinātu cilvēkus par nepieciešamību strādāt no mājām. Uzņēmējs atzīst, ka neviens no valdības locekļiem viņam šādu informāciju nav sniedzis.

Jautāts, vai šāda veida informāciju viņam ir sniedzis kāds cits un, ja tā, tad kurš, viņš norādīja, ka informācija par iespējamu pilnīgu "lokdaunu" no 15.marta vai 20.marta līdz viņam tik tiešām esot nonākusi. Tomēr viņš atturējās no konkrētas atbildes, kurš šādu informāciju viņam sniedzis.

"Protams, ka es socializējos ar citiem cilvēkiem, kas socializējas ar citiem cilvēkiem un komunicē. Daudz apkārt pazīstamu cilvēku, kas pazīst citus cilvēkus, kas strādā ministrijās un citur," pauda uzņēmējs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) iepriekš solīja, ka ierobežojumu pārkārtošanā tiks mērīts septiņas reizes un izvēlēts pareizākais ceļš.

"Mēs vēlamies novērst Covid-19 "trešā viļņa" celšanos, bet vienlaikus vēlamies ātrāk atgriezties normālā dzīvē, kur viens no svarīgākajiem elementiem ir vakcinācija pret Covid-19. Bet kamēr notiek vakcinācija, mums ir kopīgiem spēkiem jāpārkārto ierobežojumi," izteicās Kariņš.

Viņš informēja, ka ministriju pārstāvju un ekspertu veidojošajai Operatīvās vadības grupai tika uzdots līdz nākamai nedēļai izstrādāt divus rīcības variantus, kā pārkārtot ierobežojumus, vēstīja LETA.

Kariņš piebilda, ka eksperti līdz šim nav varējuši vienoties par pareizāko rīcības modeli, tāpēc Operatīvās vadības grupai tika uzdots izstrādāt vairākus variantus. Viņš stāstīja, ka citu valstu pieredze liecina, ka, atceļot ierobežojumus, sākas Covid-19 "trešais vilnis", kas rada graujošas sekas.

"Mūsu valstī apstākļi ir atšķirīgi. Tomēr ar turpmāko rīcību mums ir jāapvieno ne tikai valdība, bet arī lielākā daļa sabiedrības," uzsvēra Kariņš.

Citi šobrīd lasa

Bailīgajiem uz citu pusi: 9 īpaši baisas pasaules vietas 1
Karaliene Elizabete II un citi tuvākie Vindzoras pilī atvadās no prinča Filipa 3
Līdz šim nevienai ar "AstraZeneca" vakcinētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš
Skatīt visus komentārus

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?