Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Dobelē jaunietis bez tiesībām ar paštaisītu mopēdu vizina nepilnu gadu vecu bērnu bez ķiveres
Valsts policija

Dobelē jaunietis bez tiesībām ar paštaisītu mopēdu vizina nepilnu gadu vecu bērnu bez ķiveres 2

Novadu ziņas
26. janvārī 18:37 2021. gada 26. janvārī 18:37
  Jauns.lv / LETA
Pirmdien Dobeles novadā aizturēts kāds jaunietis bez tiesībām, kurš ar paštaisītu mopēdu vizinājis nepilnu gadu vecu bērnu, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Dobeles novada Dobeles pagastā policijas darbinieki ievēroja, ka kāds vīrietis brauc ar mopēdu, uz kura tiek vests nepilnu gadu vecs bērns, turklāt nevienam no viņiem nebija aizsargķiveres. Pēc mopēda vadītāja apturēšanas likumsargi noskaidroja, ka 2002.gadā dzimis jaunietis pārvietojas ar paštaisītu un likumā noteiktā kārtībā nereģistrētu mopēdu, turklāt viņam nav arī likumā noteiktā kārtībā iegūtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības un nav transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas.

Policijā par notikušo tika uzsākti 6 administratīvo pārkāpumu procesi un jaunietim piemēroti naudas sodi kopsummā par 440 eiro. Jaunietis atzina savu vainu un nožēloja izdarīto.

Foto: Valsts policija

Par aizsprādzētas aizsargķiveres nelietošanu, kā arī par pasažiera vešanu, kuram galvā nav aizsprādzētas aizsargķiveres, piemēroti divi naudas sodi 30 eiro apmērā katrs. Savukārt, par to, ka ceļu satiksmē izmantots transportlīdzeklis, kas nav reģistrēts likumā noteiktajā kārtībā, piemērots naudas sods 55 eiro. Par piedalīšanos ceļu satiksmē ar transportlīdzekli, par kuru nav veikta tā īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana, jaunietim nāksies šķirties no 30 eiro.

Tā kā jaunietis veda ar mopēdu bērnu, kura augums nepārsniedz 150 centimetrus, un viņš nebija novetots uz viņa vecumam un svaram atbilstoša sēdēklīša, policisti piemēroja naudas sodu 15 eiro. Vislielākais sods puisim tika piemērots par mopēda vadīšanu bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām - 280 eiro.

VP uzsver, ka neapdomīga rīcība un ceļu satiksmes noteikumu neievērošana var beigties traģiski. Jo īpaši nav pieņemama pavirša attieksme pret bērnu drošību un nekādā gadījumā nav attaisnojama dalība ceļu satiksmē ar transportlīdzekļiem, kuru konstrukcija un tehniskais stāvoklis neatbilst Latvijā obligāti piemērojamo standartu un normatīvu prasībām.

Citi šobrīd lasa

Es nevaru būt soģis citiem. Saruna ar ministru Edgaru Rinkēviču
Vareni skati. Latvijas upēs iet ledus; Līgatnē tas parauj līdzi leģendāro pārceltuvi
"Nebija lemts man aiziet," - Olga Dreģe nonākusi reaminācijā, bet izķepurojusies
Skatīt visus komentārus

Уйти или остаться: Елизавета II может отказаться от престола в честь своего 95-летия

«Кто ее помнит?»: Малахов высказался об Узерли, потребовавшей за интервью 30 тысяч долларов