foto: Pixabay.com
Notiks diskusija par Covid-19, kur pie 500 eiro balvas varēs tikt tas, kurš pierādīs, ka slimība nav bīstama
Sabiedrība
2021. gada 21. janvāris, 14:13

Notiks diskusija par Covid-19, kur pie 500 eiro balvas varēs tikt tas, kurš pierādīs, ka slimība nav bīstama

Jauns.lv

Latvijas Medicīnas studentu asociācija (LaMSA) rīko diskusiju par Covid-19 mītiem, vienlaikus izsludinot 500 eiro naudas balvu tam kurš, atsaucoties uz pasaulē atzītu zinātnisko literatūru, pierādīs, ka Covid-19 pandēmija nav bīstama un ir tikai iemesls, lai mūs visus kontrolētu, saņems naudas balvu 500 eiro vērtībā, portāls Jauns.lv uzzināja no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un LaMSA pārstāvjiem.

Pasākuma rīkotāji norāda: "Vai Covid-19 ir izdomāts, lai mūs visus kontrolētu? Cik ārstam maksā, lai tas pēc pacienta nāves uzrakstītu diagnozi “COVID-19”? Kāpēc mediķi mūs turpina pārliecināt par vakcinēšanos, ja ir zināms, ka tik īsā laikā vakcīnu nav iespējams izstrādāt? Kam ticēt – ārstiem, kam algu maksā valsts, vai tiem, kuri nebaidās publiski stāstīt visu, ko ārsti nedrīkst stāstīt? Projekta Mēs pret COVID meliem ietvaros otrdien, 26. janvārī, plkst. 19.00 Latvijas Medicīnas studentu asociācija (LaMSA) aicina ikvienu uz tiešsaistes diskusiju, kur jaunie un jau pieredzējušie ārsti vērtēs populārākos un absurdākos ar pandēmiju saistītos apgalvojumus. Diskusijas viesis, kurš, atsaucoties uz pasaulē atzīto literatūru, pierādīs, ka COVID-19 pandēmija nav bīstama un ir tikai iemesls, lai mūs visus kontrolētu, saņems naudas balvu 500 eiro vērtībā."

"Mums neapšaubāmi melo. Bet kurš? Ir pienācis laiks uzzināt patiesību par tā saucamo "Covid-19 pandēmiju". Saņemt atbildes uz saviem jautājumiem – tikai faktus bez jebkādiem meliem un emocijām. Vieglā un saprotamā valodā. Bez biedēšanas. No tiem, kas tiešām saprot, kas notiek. No tiem, kuri necenšas pārdot savus medikamentus vai tikt pie varas," pasākumu piesaka rīkotāji.

Diskusijā piedalīsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesore, infektoloģe Angelika Krūmiņa, pediatre un RSU docētāja Dana Isarova, Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītājs radiologs-diagnosts Artūrs Šilovs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 80. karantīnas nodaļas virsārsts, ārsts-internists, RSU docētājs un doktorants Kārlis Rācenis, kā arī filozofs, RSU docents Ivars Neiders.

Diskusijas mērķis ir nodrošināt kontaktu un informācijas apmaiņu starp nozaru ekspertiem un to sabiedrības daļu, kas apšauba Covid-19 pandēmiju un nepieciešamību pēc ierobežojošajiem pasākumiem.

Jaunie un jau pieredzējušie ārsti komentēs pat vissazvērnieciskākās teorijas, piemēram, to, ka ar SARS-CoV-2 vīrusu inficēties un iedzīvoties letālās komplikācijās var tikai cilvēki, kuriem ir vāja imūnsistēma, tādēļ vīruss neattiecas uz lielāko sabiedrības daļu, ka statistika par Covid-19 mirstību pasaulē tiek speciāli paaugstināta, ka Covid-19 testi nav īsti un speciāli uzrāda pozitīvu rezultātu, lai kontrolētu sabiedrību, ka sejas aizsargmasku nēsāšana kaitē cilvēka veselībai, ka vakcīnas pret Covid-19 izraisa vēzi un hroniskas slimības, bet vakcīnu blakusefekti un to biežums ir bīstamāki nekā pati slimība.

Tiem diskusijas dalībniekiem, kuri pretendēs uz naudas balvu, ir argumentēti jāpiedāvā fakti no ticamiem avotiem – no publikācijām zinātniskajos žurnālos vai starptautisko ar veselības nozari saistīto organizāciju mājaslapām. Sociālie tīkli, forumi un ziņu mediji nevar tikt izmantoti kā pirmavoti.

Diskusija noritēs "Zoom" platformā, kā arī "Facebook" tiešsaistē. Jautājumus ekspertiem būs iespējams uzdot gan latviešu, gan krievu valodā.

Diskusijas laikā LaMSA aicina ikvienu dalībnieku ievērot ētikas un cieņas principus. Plašāk LaMSA Facebook lapā.