Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Policija atklāj 20 gadus senu uzņēmēja slepkavību. 17 gadus pēc nāves mirušo atrada ieraktu zemē savā auto 2

112
14. janvārī 09:53 2021. gada 14. janvārī 09:53
  Jauns.lv
Valsts policijas likumsargi, veicot apjomīgu un sarežģītu izmeklēšanu kriminālprocesā par uzņēmēja slepkavību, kas par pirms vairāk nekā 20 gadiem izdarīta Aizputes novadā, ir ieguvuši pietiekamu pierādījumu kopumu, lai pabeigtu izmeklēšanu, portālam Jauns.lv pavēstīja likumsargu pārstāve Gita Gžibovska.

Viņa informē - par spīti tam, ka noziegums izdarīts sen un tas radījis dažādus apgrūtinājumus izmeklēšanā, policisti kriminālprocesu ir nodevuši kriminālvajāšanas uzsākšanai. Jau ziņots, ka pirms trīs gadiem Aizputes novadā tika atrasta zemē ierakta automašīna, kurā atrasti 2000. gadā noslepkavota uzņēmēja kauli. 

Policijā stāsta, ka 2017. gada 20. aprīlī Aizputes novadā, veicot rakšanas darbus, zemē tika atrasta pilnībā ierakta automašīna "Audi", kurā atradās cilvēka kauli. Saistībā ar notikušo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknī tika uzsākts kriminālprocess, kura izmeklēšanu turpināja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļa. 

Izmeklēšanas gaitā tika noskaidrots, ka vīrieša kauli pieder atrastās automašīnas "Audi" īpašniekam, kurš kopš 2000. gada 21. septembra atradās bezvēsts prombūtnē. 

2000. gadā pirms savas pazušanas vīrietis kopā ar biznesa partneri bija nodarbojies ar uzņēmējdarbību – mežu izstrādes biznesu. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka šis 1964. gadā dzimušais biznesa partneris ir saistīts ar slepkavību. Noskaidrots, ka abu starpā bijis konflikts saistībā ar biznesu, un noziegums izdarīts mantkārīgā nolūkā. Vīrietis tika nošauts savā automašīnā, pēc kā automašīna aprakta. Neilgi pēc nozieguma izdarīšanas aizdomās turētais vīrietis pameta Latviju, lai dotos dzīvot un strādāt uz ārzemēm. 

Veicot izmeklēšanu, lietā izdevās iegūt pietiekamu pierādījumu kopumu, lai atzītu 1964. gadā dzimušo personu par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 117. panta 9. punkta – par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savu vainu izdarītajā noziegumā vīrietis ir atzinis. Policijā piemin, ka viņš arī agrāk ir bijis tiesāts, taču sodāmība jau ir dzēsta.

2021. gada 8. janvārī pēc trīs gadu veiktās apjomīgās un sarežģītās izmeklēšanas, kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Atskatoties uz paveikto, Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 1. nodaļas priekšnieks Romāns Jašins uzsver, ka šādu slepkavību izmeklēšanā nav noilguma un policija turpina izmeklēt arī senas slepkavības, līdz tiek sasniegts izmeklēšanas mērķis. "Lai gan policija nedrīkst publiski paziņot par katru izmeklēšanas soli, un par to dažkārt tiek saņemti pārmetumi no sabiedrības, izmeklēšana neapstājas! Pēc slepkavības bija pagājuši 20 gadu, kas nozīmē pierādījumu zudumu un grūtības atrast lieciniekus, tomēr mums tik un tā izdevās iegūt pietiekamu pierādījumu kopumu un atklāt šo noziegumu," atzīst Jašins. 

Seko līdzi Jauns.lv Instagram kontam un nepalaid garām to, ko ir vērts zināt!

Citi šobrīd lasa

Ādamsona apcietināšana jeb kapteinis “Haizivs” uz āķa 15
Dānis Ēriksens Eiropas futbola čempionāta spēlē tiek hospitalizēts; mačā pēc pārtraukuma uzvar Somija 2
"Vietējie negrib strādāt" - Latvijā ar zemeņu novākšanu mēnesī var nopelnīt līdz 1500 eiro 44
Tēmas: Audi
Skatīt visus komentārus

Когда принц Гарри и Меган Маркл покажут лицо новорожденной дочери?

"Она была очень светлой, доброй": фотомодель загадочно погибла в Турции после ссоры с местным бойфрендом