Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Omega" Rīgas centrā spiesta pievārēt cietoksni ap māju, kur vīrietis steidzas podā skalot naudu un pierādījumus
Kratīšanās izņemtie priekšmeti (Foto: Valsts policija)

"Omega" Rīgas centrā spiesta pievārēt cietoksni ap māju, kur vīrietis steidzas podā skalot naudu un pierādījumus 2

112
2020. gada 2. decembrī 14:12 2020. gada 2. decembrī 14:12
  Jauns.lv
Kriminālvajāšanas uzsākšanai nodota lieta par iepriekš Rīgā aizturētu personu grupu saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, portālu Jauns.lv informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Ance Rozīte.

Rozīte klāsta, ka kriminālprocess sākts šī gada 24. aprīlī par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu lielos apmēros, kā arī noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu. Likumsargi nonāca uz pēdām personu grupai un šī gada maijā aizturēja trīs personas. Kopumā tika izņemtas ap 10 kilogramu dažāda veida narkotiskās vielas, kuru aptuvenā vērtība sastāda ap 150 000 eiro.

Kratīšanās izņemtie priekšmeti (Foto: Valsts policija)

Policijā informē, ka, veicot mērķtiecīgus pasākumus narkotiku aprites apkarošanas jomā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargi atklāja kādu ēku Rīgas centrā, kur, iespējams, notiek nelikumīgas darbības ar narkotiskajām vielām. Policijā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta pirmās daļas (par narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos, glabāšanu, realizācijas nolūkā, kā arī realizāciju), kā arī pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu realizāciju, glabāšanu realizācijas nolūkā, ja tā izdarīta lielos apmēros un organizētas grupas sastāvā).

Kriminālprocesā tika veikts apjomīgs darbs saistībā ar nelegālu narkotisko vielu apriti un Rīgas Kriminālpolicija nolēma pārbaudīt šo māju Rīgas centrā. Ņemot vērā, ka konkrētai ēkai apkārt bija liela sēta, gluži kā cietoksnis, un caur to nebija iespējams iekļūt, tika piesaistīta arī Valsts policijas pretterorisma vienība “Omega”, ar kuras palīdzību izdevās iekļūt teritorijā un pēcāk arī pašā mājā. Pēc iekļūšanas slēgtajā teritorijā, policisti konstatēja, ka ēka ir aprīkota ar speciāliem logiem, caur kuriem nav iespējams iekļūt, teritorijā tiek veikta videonovērošana, ir ierīkota signalizācija un izvietoti kustību sensori.

Brīdī, kad policisti mēģināja iekļūt ēkā, tur esošais vīrietis, iespējams, videonovērošanas kamerās bija pamanījis policijas klātbūtni un nekavējoties mēģināja atbrīvoties no lietiskajiem pierādījumiem. Daļu narkotisko vielu un vairākus tūkstošus skaidras naudas viņš mēģināja iznīcināt, aizskalojot to tualetes podā. Taču kanalizācijas vads aizsprostojās un pierādījumi iesprūda tajā. Likumsargiem nācās pieaicināt atbildīgos dienestus, lai varētu pārbaudīt, vai daļa narkotiku un naudas nav aizskalots stāvvadā. Notikuma vietā tika atrasts un izņemts liels daudzums narkotisko vielu un vairāki tūkstoši skaidras naudas. Tika aizturēts 1985. gadā dzimis vīrietis.

Kratīšanās izņemtie priekšmeti (Foto: Valsts policija)

Likumsargi kriminālprocesa ietvaros veica vairākas kratīšanas, tostarp dzīvesvietās, īpašumiem pieguļošajās telpās un automašīnā – kopumā tika izņemtas ap 10 kilogramu narkotisko vielu – 3,6 kilogrami MDMA tabletes, 1,7 kilogrami marihuānas, viens kilograms metamfetamīna, 2,4 kilogrami amfetamīna un 1,1 kilograms kokaīna. Atrasto un atsavināto narkotisko vielu kopējā vērtība ir aptuveni 150 000 eiro.

Tāpat tika izņemta "Lexus RX" markas automašīna. Izmeklēšanā noskaidrots, ka automašīnas iegāde saistīta ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Transportlīdzekļa iegādes vērtība ir bijusi aptuveni 28 000 eiro, un tai tika uzlikts arests. Par šo faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195. panta pirmās daļas – par noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu legalizāciju. Kā arī kratīšanas laikā tika atrasti skaidras naudas līdzekļi – 9804 eiro, kuriem tika uzlikts arests. Tāpat tika atrasti un atsavināti pieci ieročiem līdzīgi priekšmeti, uzsākts kriminālprocess un nozīmētas ekspertīzes.

Kriminālprocesa ietvaros, šī gada maijā, tika aizturēta trīs personu grupa – 1985., 1987. un 1984. gadā dzimuši vīrieši. 1985. gadā dzimušajam vīrietim tiesa šī gada maijā piemēroja apcietinājumu. Jāpiebilst, ka 1985. un 1987. gadā dzimušie vīrieši jau iepriekš sodīti par analoģiskiem noziegumiem saistībā ar nelikumīgu narkotisko vielu apriti. 1984. gadā dzimušais vīrietis iepriekš nav bijis tiesāts.

Šī gada 30. novembrī kriminālprocess nodots kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Citi šobrīd lasa

"Tā bija vienīgā iespēja!" Latviete Lāsma Liepa gatavojas olimpiādei zem Turcijas karoga
Policija izdzenā Aknīstes domes Finanšu komitejas sēdi
Latvijas noslēpums: kā kvalitatīvie RAF mikroautobusi kļuva par brāķiem 2
Tēmas: Lexus
Skatīt visus komentārus

Билл Гейтс привился от коронавируса

«Стала моложе на 10 лет»: герцогиня Кэтрин вышла в эфир с медиками