Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

FOTO: ar Jakovļeva asarām, izcilnieku sveikšanu un solījumu skatītājiem Nacionālais teātris sāk jauno sezonu 6

Kultūra
2020. gada 14. jūlijā 15:48 2020. gada 14. jūlijā 15:48
 
Kārlis
Seržants
| Jauns.lv
Šodien Nacionālajā teātrī oficiāli izsludināja sezonas atklāšanu – tā startēs 14. jūlijā ar Oskara Pauliņa darbu “Sajūtu izstāde – gaisma”, kurā aktieru vietā gan būs simts gaismas prožektori.

Piesakot jauno sezonu teātra direktors ,Jānis Vimba citēja rakstnieku Paulu Koelju, sakot: “Tad, kad es saprotu, ka es esmu atradis atbildes uz visiem saviem jautājumiem, tajā brīdī es atskāršu, ka visi jautājumi jau ir nomainīti.” Lai saplānotu sezonu laikā, kad cilvēku saskarsmes un masu pasākumus reglamentējošie noteikumi nemitīgi mainās, divu mēnešu laikā bija jāveido pieci dažādi plāni. Covid-19 dēļ teātrim skatītāju priekšā ir iekrājies pamatīgs parāds, aptuveni 200 izrādes, kuru skaits, nodrošinot distancēšanos skatītāju zālē, ir jāpareizina vēl ar trīs. Iespēju robežās izrādes tiks spēlētas, bet par nenotikušajām skatītāji biļešu naudu saņems atpakaļ.

Kaut arī šobrīd neviens vēl nevar prognozēt, kā situācija attīstīsies, tomēr teātris ir pilns apņēmības jaunajai sezonai piedāvāt 11 pirmizrādes, no kurām vairākas bija plānotas jau aizvadītajā sezonā. Pie skatītājiem ceļu sāk – Žana Pjēra Dopaņa luga “Skolotājs” (ar Uldi Anži), kas 23. jūlijā būs redzama digitālajā platformā - "Baltais kubs".

Savukārt LMT Jaunajā zālē 31. jūlijā izrādīs Māras Zālītes lugu “Margarēta” ar Daigu Kažociņu galvenajā lomā. Teātris ar vairākām izbraukuma viesizrādēm ciemosies brīvā dabā Mežaparka zaļajā estrādē, Cēsīs un Upītes tautas namā.

Tēātra lielajā zālē pirmā izrāde ieplānota 17. septembrī un tas būs koncerts “Īstā sālsmaize”.

Aktieru zālē 24. septembrī pirmizrādi piedzīvos izrāde “Oligarhs” ar Normundu Laizānu galvenajā lomā un interesanti, ka pirmā izbraukuma izrāde notiks 10. oktobrī Ventspilī.

Kā jau ierasts, sezonas atklāšanā pasniedza arī Nacionālā teātra leģendāro aktieru vārdā nosauktās balvas.

Elzas Radziņas kulons - pagājušās sezonas labākajai aktrisei Daigai Gaismiņai par darbu izrādē “Puika, kurš redzēja tumsā".

Kārļa Sebra gredzens - pagājušās sezonas labākajam aktierim Gundaram Grasbergam par darbu izrādē “Finlandizācija”.

Veltas Līnes ceļojošā balva – Annas Klints gredzens par spilgtāko mīlētājas lomu aktrisei Maijai Doveikai par izrādi “Tukšais Zieds”.

No teātra ar pateicības vārdiem pēc 14 nostrādātiem gadiem atvadījās tā bjušais direktors Ojārs Rubenis, kuram nupat apritēja 65. gadi – taču viņš vēl piepalīdzēs teātrim konsultanta lomā.

Maija Doveika sveic nu jau bijušo Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Sumināja arī aktierus, kas teātrī nostrādājuši apaļu gadu skaitli un šķiet pat neticami, ka jau 20 gadus uz skatuves aizvadījuši Dita Lūriņa, Mārtiņš Egliens, Egīls Melbārdis, Daiga Kažociņa, Ainārs Ančevskis un Mārcis Manjakovs, kurus vieno arī mācības vienā aktieru meistarības kursā, savukārt Juris Hiršs teātrī pavadījis jau 30 gadus, bet Edmunds Freibergs - 50.

Nupat 80. dzimšanas dienu nosvinējušais skatuves izcilnieks Ģirts Jakovļevs. (Foto: Mārtiņš Ziders)

Tomēr visslielākās ovācijas izpelnījās legendārais aktieris Ģirts Jakovļevs, kuram 10. jūlijā apritēja apaļi 80 gadi – aktrise Marija Bērziņa viņam veltīja speciāli sacerētu dziesmu, bet visas citas teātra aktrises bija sarūpējušas katra pa vienai rozei.

Saistītās ziņas

"Savu misiju esmu izpildījis!" - izcilajam aktierim Ģirtam Jakovļevam aprit 80 2
Pērn Latvijas Nacionālais teātris nospēlējis mazāk izrāžu, bet piesaistījis vairāk skatītāju
Vimba atklāj, ko Nacionālais teātris darīs ar valdības piešķirto papildu naudu 1

Citi šobrīd lasa

Dzīve bez privātuma. Eksperimentā izdodas nopirkt datus par 100 000 Rīgas un Pierīgas iedzīvotājiem 3
Latvijas noslēpums: kā kvalitatīvie RAF mikroautobusi kļuva par brāķiem 11
Piektdien Latvijā miris 21 ar Covid-19 saslimušais; stacionāros esošo slimnieku skaits nedaudz samazinājies
Skatīt visus komentārus

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников