Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Izstāde Latvijas Arhitektūras gada balvas noslēguma ceremonijā Berga Bazārā (2015). (Foto: LETA)

Sākusies darbu pieteikšana "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020"

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Kultūra
2020. gada 13. jūlijā 12:48 2020. gada 13. jūlijā 12:48
  Jauns.lv / LETA
Sākusies darbu pieteikšana "Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020", informēja Latvijas Arhitektu savienībā (LAS).

Darbus iespējams pieteikt līdz 4.septembrim, bet balvas pasniegšana notiks svinīgā ceremonijā 30.oktobrī.


Darbus iesniegt aicināti gan arhitekti un pasūtītāji, gan būvnieki, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas. 

"Latvijas Arhitektūras gada balvai" var pieteikt gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti citviet pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tie var būt gan objekti (būves un citi būvdarbu rezultātā tapuši darbi), gan procesi jeb tādi darbi, kurus tā pieteicējs uzskata par notikumu Latvijas arhitektūrā, piemēram, grāmatas, periodiski vai citi izdevumi, interneta resursi, TV vai radio raidījumi, pētījumi, izstādes, izglītojoši vai sabiedriski pasākumi, mākslas darbi u.tml.

Pieteikumus var iesniegt vairākās kategorijās - sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācijas darbi, interjeri (publiskie un privātie), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti. 

Konkursam drīkst iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019.gadu, ja vien tie nav bijuši iesniegti konkursam iepriekš, taču konkursam nevar pieteikt nerealizētus projektus vai nepabeigtus objektus.

Balvai pieteiktos darbus vērtēs divās kārtās pēc vienādiem un vienlīdz svarīgiem kritērijiem: ideja un koncepcija, projekta vienotība jeb veselums, atbilstība projekta uzdevumam, konteksts un mērogs, rūpība un pamatīgums, kā arī sabiedriskais nozīmīgums un emocionālā iedarbība. 

Visus iesniegtos darbus izvērtēs atlases žūrija, kuras sastāvā šogad ir arhitekte Brigita Bula ("Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" "Grand Prix" saņēmēja, Pāvilostas Sāls mājas, autore), arhitekti Ināra Caunīte, Vita Škapare un Artūrs Lapiņš ("Latvijas Arhitektūras gada balvas 2019" godalgoto darbu autori), arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs un dizainers Holgers Elers. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, ko tradicionāli veido pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis.

"Latvijas Arhitektūras gada balva" ietver trīs pakāpju apbalvojumus - atlases žūrijas balvu un atzinības diplomu visiem izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb "Latvijas Arhitektūras gada balvu 2020" labākajiem nominētajiem darbiem un "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 Grand Prix" vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

"Latvijas Arhitektūras gada balvai" nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti "Latvijas Arhitektūras gada balvas" pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas mērķis ir apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sasniegumus un veicināt augstvērtīgas arhitektūras attīstību.

Citi šobrīd lasa

Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
FOTO: Valmieras teātris atzīmē simtgadi un sumina aizvadītās sezonas labākos māksliniekus
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Pievienot komentāru