Siguldā atklāj pils kvartāla vasaras koncertsezonu

gallery icon
113
Kultūra
2020. gada 12. jūlijs, 17:25

FOTO: Siguldā atklāj pils kvartāla koncertsezonu, kas būs baudāma visas vasaras garumā

Jauns.lv

Ar pašmāju grupas “Queentessence” koncertu un dažādām radošajām aktivitātēm piektdien Siguldā atklāta pils kvartāla vasaras koncertsezona. Līdz pat septembrim, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus, ikvienam bez maksas būs iespēja apmeklēt mūzikas koncertus un latviešu filmu kino vakarus.

Siguldas pils paviljona bezmaksas pasākumu programma

  • 15. jūlijā plkst. 20.30 – Māra Upmane-Holšteine un Juris Kalnišs no grupas “Astro’n’out”. Koncertā būs iespēja dzirdēt jaunākās “Astro’n’out” dziesmas no albuma “Multivitamīnu multipaka”. Tāpat izskanēs tādi zināmi hiti kā “Daļa Rīgas”, “Gravitātei nē”, “Tici sev” un citi. No plkst. 20.00 un arī pēc koncerta muzikālo noskaņu veidos DJ Edgars Bercis.
  • 22. jūlijā plkst. 22.00 – brīvdabas kino vakars ar Alises Zariņas filmu “Blakus” (2019), kas ir attiecību stāsts, taču to nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī. Tās varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā – arī paši sevi. Šo kino veidojuši gados jauni cilvēki, un viņi runā par savu laiku, savu paaudzi un savām sajūtām. Filmā skan grupu “Čipsis un Dullais”, “Singapūras satīns”, “The Bad Tones” un citu jauno mākslinieku mūzika. No plkst. 21.00 un arī pēc seansa muzikālo noformējumu nodrošinās DJ Edgars Bercis.

  • 24. jūlijā plkst. 20.30 – dziedātāja Mika Dukura koncerts, kuru no plkst. 20.00 iesildīs DJ Edgars Bercis.

  • 25. jūlijā plkst. 20.30 – grupas “My Radiant You” koncerts, kuru no plkst. 20.00 arī iesildīs DJ Edgars Bercis.

  • 29. jūlijā plkst. 22.00 – brīvdabas kino vakars ar Sandija Semjonova dokumentālo filmu “Okeāna saviļņotie” (2017). Filma stāsta par diviem latviešiem – Gintu Barkovski un Kārli Bardeli, kuri nepilnos piecos mēnešos šķērsoja Dienvidatlantijas okeānu airu laivā “Linda” bez motora vai burām, ceļojot no Luderlicas Namībijā līdz Rio das Ostrai Brazīlijā, uzveicot 6000 kilometrus. No plkst. 21.00 un arī pēc koncerta muzikālo noskaņu veidos DJ Edgars Bercis.

  • 12. augustā plkst. 22.00 – brīvdabas kino vakars ar Viestura Kairiša spēlfilmu “Piļsāta pi upis” (“Pilsēta pie upes”, 2020). Tas ir attiecību stāsts uz 20. gadsimta 30.–40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Tajā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam, tostarp holokausts un leģionāri. Filmu caurvij latgaliešu valoda. Pirms filmas seansa no plkst. 21.00 un arī pēc tam muzikālu atmosfēru nodrošinās DJ Edgars Bercis.

  • 19. augustā plkst. 20.30 – “Rihards Lībietis Orchestra” koncerts, kuru no plkst. 20.00 iesildīs DJ Edgars Bercis.

  • 26. augustā plkst. 20.30 – grupas “Rahu the Fool” koncerts, kuru no plkst. 20.00 arī iesildīs DJ Edgars Bercis.

Pasākumu laikā darbosies restorāna “Kungu Rija” vasaras terase un “Siguldas saldējums” kafejnīca.

Savukārt jūlija svētdienās plkst. 11.00 Siguldas pils dārzā tradicionāli izskanēs Muzikālās brokastis – 19. jūlijā “Kremerata Baltica” solisti, bet 26. jūlijā – “Latvian Blues Band” ar koncertu “Grandpa’s Blues”.

1. augustā plkst. 21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē norisināsies koncerts "Saulrieta dziesmas" , kurā uzstāsies latviešu komponisti – Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, kā arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova. Koncertā tiks izpildīti pašu komponistu ļoti populāri, kā arī mazāk zināmi skaņdarbi. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.