Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kozlovskis: izstādes "Maidana cilvēki" postīšana ir nopietns incidents un mācība

Politika
2015. gada 14. oktobrī 22:41 2015. gada 14. oktobrī 22:41
 
Pie Ministru kabineta (MK) organizētās izstādes "Maidana cilvēki" izpostīšana ir pietiekami nopietns incidents un mācība nākotnei, žurnālistiem trešdien pēc tikšanās ar Nacionālās apvienības (NA) deputātiem Saeimā sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

Kozlovskis komentēja, ka Valsts policija (VP) un Drošības policija (DP) saņēmusi pieteikumu par pasākuma organizēšanu nevis pirms iespējas sniegt par to atzinumu, bet jau apstiprinātu lēmumu par šāda pasākuma atļaušanu no Rīgas domes. Tāpat ministrs norādīja, ka VP nebija juridiska pienākuma nodrošināt izstādi ar apsardzi.

Ministrs NA apsolījis, ka detalizēti tiks pārbaudīti dažādi fakti, lai pārliecinātos, vai bija iespējams novērst notikušo incidentu, izmantojot MK novērošanas kameras.

Kozlovskis apstiprināja, ka DP pašlaik vērtē visu informāciju saistībā ar izpostīto izstādi. Viņš piebilda, ka DP redzeslokā līdz šim izstādes organizatori nebija nonākuši, līdz ar to speciāli netika vērtēti.

"Šobrīd izstādes postīšana kriminālprocesā tiek klasificēta kā huligānisms, bet, ja tiks nospriests par nodarījuma pārkvalificēšanu uz naida kurināšanu, tad tas uzreiz pārtop par smagāku pantu un varētu mainīties lietas piekritība, nonākot DP kompetencē," viņs teica.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pirmdien apturēja pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi "Maidana  cilvēki", paužot, ka organizatori neievēro likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi.

Rīgas pašvaldība bija izsniegusi publiska pasākuma rīkošanas atļauju Latvijas atjaunošanas biedrībai par starptautiskas ceļojošās izstādes "Maidana  cilvēki" rīkošanu Rīgā, Brīvības bulvāra alejā starp Merķeļa ielu un Elizabetes ielu no šā gada 5.līdz 25.oktobrim.

Naktī uz svētdienu izstāde piedzīvoja kārtējo vandāļu uzbrukumu, kura laikā tā tika nopostīta. Policija saņēma zvanu no kāda garāmgājēja, kurš ziņoja, ka izstādē "Maidana  cilvēki" divi vīrieši bojā eksponātus. Tuvākā ekipāža bija Rīgas pašvaldības policijas ekipāža, kas notikuma vietā ieradās divu minūšu laikā, taču ļaundari jau bija aizbēguši. Arī apkārtnē iespējamos uzbrucējus neizdevās atrast.

Tika konstatēts, ka sabojāti ir visi eksponāti. Policisti uzsāka kriminālprocesu par huligānismu.

Izstāde jau iepriekš saskārās ar vairākiem vandālisma aktiem.

BNS

Citi šobrīd lasa

Vai izrakstītās asinsspiediena zāles jādzer arī tad, ja spiediens ir normas robežās?
"Kabajeva pilda zināmu uzdevumu." Opozicionārs kliedē mītu par Putina mīļāko un viņas bērniem
FOTO: skatītāji ierodas uz Igo dzimšanas dienas koncertu Dzintaru koncertzālē
Pievienot komentāru