Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

IzDzīvotāji: “Var saskatīt līdzības ar mēra laikiem” - savdabīgais vēsturnieks Māris Mičerevskis par sabiedrības vērošanu Covid-19 laikā

Sabiedrība
10. jūnijā 13:54 2020. gada 10. jūnijā 13:54
 
Edvīns
Rakickis
| Jauns.lv
Māris Mičerevskis ir vēsturnieks ar personību, un sabiedrībai plašāk varētu būt zināms kā “žuļika” Duļķa lomas atveidotājs režisora Oskara Rupenheita tautā iemīlētajā filmā “Kriminālās Ekselences Fonds”. Covid-19 laiks viņam izvērties par cilvēku vērošanu laiku, jo tā ietvaros viņš kļuvis “pa pusei bezdarbnieks”.

Spriežot pēc Māra teiktā, Covid-19 un valstī izsludinātā ārkārtējā situācija viņa dzīvē ieviesusi virkni dažādu izmaiņu.

Pirmkārt, atlaista Rīgas dome, kuras daļa bijis arī Māris, turklāt vēlēšanas atliktas. Otrkārt – jau 14. martā, vien divas dienas pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, viņš apprecējies.

Sarunā ar Jauns.lv Māris, kurš ir vēsturnieks, dalās pārdomās un velk paralēles starp Covid-19 un aizgājušo gadsimtu mēra laikiem, kas nesuši gan labo, gan slikto. (Foto: Juris Rozenbergs)

Runājot par slimības draudiem, Māris norāda: teorētiski viņu nesatrauc pat nāve, bet praktiski – riebjas arī iesnas. Viņš pats šajā laikā darījis visu, lai ar Covid-19 nesaslimtu.

Sarunā ar Jauns.lv Māris, kurš ir vēsturnieks, dalās pārdomās un velk paralēles starp Covid-19 un aizgājušo gadsimtu mēra laikiem, kas nesuši gan labo, gan slikto.

Kopš marta vidus Māris pamanījis un piefiksējis, ka daļa sabiedrības šajos īpatnējos laikos ir parādījusi savu īsto seju.

Viņš arī cer, ka pandēmija ietekmēs sabiedrības uzvedību ilgtermiņā, liekot apdomāt līdzšinējo praksi darba ikdienas organizēšanā un rīcību dažādās sociālās situācijās, piemēram, sveicināšanās kultūru.

Saistītās ziņas

IzDzīvotāji: “Šis ietekmēs mūsu realitātes šķautnes!” Ko par Covid-19 krīzi saka mākslinieks riska grupā? 1
IzDzīvotāji: “Uz galda bija sataisīts rasols, kafija!” Mediķe atklāj, kā gājis pirmajos Covid-19 izsaukumos 1
IzDzīvotāji: “Es nebaidos no slimības!” Rita pie trolejbusa stūres sēž vairāk nekā 20 gadus, un Covid-19 viņu nesatrauc 2

Par projektu “IzDzīvotāji”:

Jauns.lv video-interviju projekta “IzDzīvotāji” mērķis ir dot vārdu ļaudīm, kuru dzīvi visdažādākajos veidos ir ietekmējusi jaunā koronavīrusa izraisītā slimība un ar to saistītie ikdienas ierobežojumi.

Pieredze, pārdzīvojumi un piedzīvojumi – šo visu atklāsim caur visdažādāko dzīves gājumu cilvēku stāstiem, kas fiksē šī neparastā laika mirkļus.

Citi šobrīd lasa

55 dienas pēc diagnozes māmiņa nomira no vēža, lai gan ārsti bija pārliecināti, ka dzimumzīmīte nav ļaundabīga
Mistērija: britu valdības mājaslapā Megana Mārkla nosaukta par “doktori Saseksu”
Latgalietis nofilmē "varoņdarbu", kā Kuldīgā uz ielas "izslēdz" nevēlamu garāmgājēju (necenzēta leksika: 18+) 30
Pievienot komentāru

За 3 часа до трагедии: опубликованы кадры, на которых пропавшую звезду сериала «Хор» в последний раз видели живой

Выяснилось, почему сын герцогини Меган и принца Гарри не общается с другими детьми