Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (Foto: LETA)

Lai ārkārtējā situācija nebūtu jāpagarina uzreiz par 3 mēnešiem, plāno mainīt likumu

Politika
2. aprīlī 14:36 2020. gada 2. aprīlī 14:36 | Papildināts, 2. aprīlī 16:40
  Jauns.lv / LETA
Valdība ceturtdien ārkārtas sēdē atbalstīja grozījumus likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", paredzot Ministru kabinetam tiesības vairākkārtīgi lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Savukārt ar likuma grozījumiem paredzēts noteikt, ka Ministru kabinetam būs tiesības vairākkārtīgi lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Gala lēmums par likuma izmaiņām vēl būs jāpieņem Saeimai.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja, ka šis jautājums tiks risināts jaunnedēļ.

"Ir izskanējuši dažādi varianti. Trīs mēneši patlaban  ir maksimāli likumiski atļautais termiņš," skaidroja politiķis.

Saeima šodien tāpat izskatīšanai komisijā nodeva opozīcijas deputātu rosinātos grozījumus minētajā likumā, tāpat piedāvājot dot tiesības valdībai vairākkārtīgi lemt par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu.

Iepriekš Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs atzina, ka politiķi patlaban ir iesaistījušies diskusijā par ārkārtējās situācijas pagarinājuma termiņu, vērtējot, vai tas būtu jāpagarina uz trim mēnešiem, kā to paredz likums, vai tomēr būtu jāizvēlas cits periods.

"Es atturētos no skaidras pozīcijas, vai uz trīs mēnešiem vai uz īsāku termiņu būtu jāpagarina valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Tiek izsvērti visi par un pret - kā salāgot iedzīvotāju drošību, lai pandēmijas sekas tiktu maksimāli mazinātas, vienlaikus balansējot ar ekonomikas aktivitātes nemazināšanu, lai pārsteidzīgu risinājumu dēļ ekonomiskie procesi neapstātos," uzsvēra Jurašs.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš bija paudusi viedokli, ka valdība varētu lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, paredzot, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties. Viņa tika pieļāvusi, ka pagarinājums varētu būt uz trim mēnešiem ar iespēju valdībai to jebkurā brīdī pārtraukt, ja situācija uzlabojas.

Savukārt partija "KPV LV" trešdien mudināja Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt pakāpeniski un ar vairākiem lēmumiem, izvērtējot aktuālo situāciju, nevis uzreiz uz trim mēnešiem.

Kā pauda "KPV LV" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, lai varētu īstenot šo pieeju, nepieciešams veikt grozījumus likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli", nosakot tiesības Ministru kabinetam (MK) vairākkārtīgi lemt par izņēmuma stāvokļa pagarināšanu. Pašlaik MK ir tiesības ārkārtējo situāciju pagarināt tikai vienu reizi un uz trim mēnešiem.

Patlaban ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta līdz 14.aprīlim.

Citi šobrīd lasa

Eksperti brīdina, ka šogad vasara varētu būt anomāli karsta 5
Samanta Tīna atklāj piecus noslēpumus par sevi: runā arī par plastiskajām operācijām
Viņu adoptēja no Latvijas uz ASV un vēlāk atdeva prom citai ģimenei. 31 gadu vecās Anas stāsts 1
Pievienot komentāru

"Из своего огорода!": Галкин показал, чем его кормит Пугачева

Памела Андерсон рассказала, по каким поводам надевает свой знаменитый красный купальник из 90-х