Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ASV un Krievijas prezidentu maskās tērptiem jauniešiem draud sods par personas nolaupīšanas inscenēšanu
Ilustratīvs attēls. (Foto: imago images / Christian Spicker/Scanpix)

ASV un Krievijas prezidentu maskās tērptiem jauniešiem draud sods par personas nolaupīšanas inscenēšanu 4

Ziņas
2020. gada 17. janvārī 15:00 2020. gada 17. janvārī 15:00
  Jauns.lv / LETA
Vakar Rīgā policija aizturējuši vairākus jauniešus, kuri inscenēja personas nolaupīšanu, tērpušies kādreizējā ASV prezidenta Ronalda Reigana un pašreizējā Krievijas prezidenta Vladimira Putina maskās, informēja Valsts policijā.

Ap plkst.13.20 Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda aculiecinieka, kurš ziņoja par iespējamu personas nolaupīšanu Vecrīgā, Audēju ielā. Garāmgājēji ziņojuši, ka divi jaunieši, kuriem uz sejas bija iepriekšminētās maskas, situši trešo jaunieti, pēc tam ar varu viņu iegrūduši "Volvo" markas automašīnas bagāžniekā un aizbraukuši.

Ņemot vērā, ka ikviena informācija par personas veselības un dzīvības apdraudējumu tiek uztverta nopietni, policija nekavējoties reaģēja uz šo izsaukumu un devās uz norādīto vietu.

Patruļpolicisti netālu no notikuma vietas Vecrīgā pamanīja novietotu aprakstam atbilstošu automašīnu. Tajā iekšā sēdošie jaunieši, tobrīd jau bez maskām, vēroja apkārtnē notiekošo.

Likumsargi visus trīs iesaistītos jauniešus nogādāja policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai. Viņi policijai paskaidroja, ka notikušais bija sociālais eksperiments, lai noskaidrotu, kā sabiedrība rīkosies šādā situācijā. Trešā jaunieša sišana bijis inscinējums, turklāt viņš nebija fiziski cietis. Nofilmēto videomateriālu viņi vēlējušies publicēt internetā.

Policisti ar visiem trim jauniešiem, kuri dzimuši 1994. gadā, veica pārrunas, informējot par šādas rīcības sekām.

Policijā sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu un jauniešiem draud no 70 līdz 500 eiro liels naudas sods.

Policija atgādina, ka šādu ar sabiedrības apdraudējumu saistītu notikumu inscinēšana nav joks. Tā ir sodāma rīcība, turklāt reaģējot uz šādiem gadījumiem, tiek tērēts laiks palīdzības sniegšanai kādam, kuram tas tiešām nepieciešams.

Tāpat pastāv risks, ka iedzīvotāji, kuri saskārušies ar šādu gadījumu, turpmāk būs vienaldzīgāki un nevērsīsies policijā, ja policijas palīdzība patiešām būs nepieciešama.

Vienlaikus policija aicina iedzīvotājus nepaiet garām cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība, un, rodoties aizdomās par noziegumu, zvanīt pa tālruņa numuru 110.

Citi šobrīd lasa

Ēdieni, kas sanaidojuši pasaules tautas un valstis. Globālie kulinārie kari
Agresīvi interneta lietotāji uzklūp zobārstei un pikanto bestselleru autorei Karīnai Račko 2
Mārtiņa Pētersona mīklainā pazušana: par slepkavību aizdomās turētajam piemērots apcietinājums 1
Skatīt visus komentārus

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой