Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

„Ugunīga lava tecēja man uz rokām...” - Artuss Kaimiņš pastāsta visu par liktenīgo ugunsgrēku 28

Sabiedrība
2019. gada 16. decembrī 06:02 2019. gada 16. decembrī 06:02
  Juris Vaidakovs | Žurnāls "Kas Jauns"
Pēc ugunsgrēka, kurā Artuss Kaimiņš guva desmit procentu ķermeņa otrās pakāpes apdegumus un kurā teju pilnībā izdega viņa dzīvoklis, deputāts, ciešot nežēlīgas sāpes, žurnālam "Kas Jauns" izstāstījis, kā viss noticis.

Šis laiks Artusam Kaimiņam ir īpaši briesmīgs – guvis roku apdegumus un palicis bez dzīvokļa un visas iedzīves, notikušo ļoti pārdzīvo arī viņa radinieki. (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Pirmās adventes vakarā pulksten 20.47 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu, ka daudzdzīvokļu ēkā Rīgā, Antonijas ielā, izcēlies ugunsgrēks. Glābēji no sadūmotās ēkas evakuēja septiņus cilvēkus, no kuriem divi bija cietuši un tika nodoti mediķiem. Viens no cietušajiem bija Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš, kura dzīvoklī tad arī izcēlās ugunsgrēks. Artuss tika nogādāts slimnīcā, jo, mēģinot apdzēst liesmas pats, guva krietnus plaukstu apdegumus.

Kaimiņš guvis roku apdegumus. „Bet ir paveicies, jo ādas pārstādīšana nebūs nepieciešama.” (Foto: no izdevniecības Rīgas Viļņi arhīva)

Vainīgs īssavienojums?

Īsi pirms pusnakts ugunsgrēks tika likvidēts, kopējā degšanas platība bija 40 kvadrātmetru. Sākotnēji izskanēja informācija, ka dzīvoklis, iespējams, aizdedzies no sveces, kas bijusi atstāta bez uzraudzības, tikmēr dažs labs pamanījās nopublicēt viedokli, ka deputāts bijis pamatīgi piedzēries un, smēķējot gultā, aizmidzis. Tā rezultātā izcēlies ugunsgrēks, kura sekas visiem ir zināmas.

Artuss Kaimiņš noliedz, ka tovakar būtu piedzēries smēķējis gultā vai arī bez uzmanības atstājis aizdegtu adventes vainaga sveci. Viņš ar draudzeni ieradies mājās, lai noskatītos kādu filmu. „Ap pulksten astoņiem vakarā iegāju guļamistabā, no veļas žāvētāja noņēmu savus baltos kreklus, ieliku tos skapī – sagatavoju drēbes jaunajai darba nedēļai. Uzklāju gultu, bet gultas malās man bija "Ikea" lampiņas – kā jau visiem allaž guļamistabā pie gultas ir lampas. Tā nu es visu sakārtoju un aizgāju uz dzīvojamo istabu skatīties filmu,” žurnālam "Kas Jauns" stāsta Artuss Kaimiņš.

Viņš ar draudzeni sēdējis dīvānā, pie kājām bija Artusa suns Borhess, līdz pēc kādām minūtēm divdesmit pēkšņi visā dzīvoklī pazuda elektrība. „Izsita korķus. Man kas tāds šajā dzīvoklī vēl nebija bijis. Pa tumsu gāju uz koridoru pie elektrības sadales skapja skatīties, kas noticis, kad pamanīju, ka no guļamistabas nāk dīvaina gaisma. Iegāju iekšā – bet tur liesmās deg matracis. Kā ugunskurs! Visapkārt šausmīgākie dūmi, tumsa. Mēģināju no virtuves atnest kādu ūdeni, bet tumsā un dūmos taču neko neredzēju. Ieslēdzās tāda kā panika, kā rezultātā ienāca prātā matraci dabūt ārā no mājas. Izdomāju to izmest pa logu. Taču man nekādi tas neizdevās, jo logs bija šaurs, bet matracis liels... Tas bija "Dormeo" putu matracis, kas, kā izrādās, deg labāk nekā benzīns – tās putas kusa un kā ugunīga lava tecēja man uz rokām. Es gan tobrīd sāpes nejutu,” atceras Artuss.

Lūk, tā dega dzīvoklis. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Viņš visādi centies izdabūt matraci ārā pa logu, taču neveiksmīgi – tas iesprūda. „Un tad pieskrēja draudzene, kura aizvilka mani no loga, sakot: „Skrienam prom!” Izskrējām no dzīvokļa koridorā, paspēju paķert līdzi vien automašīnas atslēgas un zābakus. Skrējām pie visu kaimiņu durvīm, saucām viņus ārā no dzīvokļiem, tika izsaukti ugunsdzēsēji un mediķi. Mani aizveda uz Valsts Apdegumu centru, bet draudzeni, ar kuru skatījāmies filmu, – uz citu slimnīcu, jo viņa bija saelpojusies dūmus. Sunim gan viss bija kārtībā,” notikušo atstāsta Artuss Kaimiņš.

Saistītās ziņas

Artuss Kaimiņš ugunsgrēku dzīvoklī centies nodzēst pats un guvis roku apdegumus 18
Ugunsgrēkā Klusajā centrā apdegumus guvis deputāts Artuss Kaimiņš
Ķezbere, pamatojot savu atkāpšanos, īpaši izceļ spiedienu no Artusa Kaimiņa puses

Palicis bez nekā

Aculiecinieki, kas pēc ugunsgrēka pabijuši Artusa Kaimiņa dzīvoklī, teic, ka tas teju viss izdedzis – salīdzinoši neskarta ir tikai dzīvojamā istaba. Bet pārējais – guļamistaba, virtuve – tas viss ir krāsmatās.

Arī deputāts atzīstas, ka sadegusi visa viņa iedzīve, drēbes, dators un nu viņš palicis bez nekā.

„Visu šo nedēļu esmu Valsts Apdegumu centrā. Var teikt, ka es te tagad dzīvoju. Jo māju man vairs nav. Man vispār vairs nekā nav. Pēc ugunsgrēka pirmās divas dienas pavadīju intensīvās terapijas palātā. Man apdegušas abas rokas. Vienai rokai ir 2A pakāpes, otrai ir 2B pakāpes apdegumi. Bet viss būs labi. Man ir ļoti labs ārsts Sergejs Smirnovs, kas rūpējas par manu atlabšanu. Saku viņam milzīgu paldies, tāpat kā visam pārējam medicīnas personālam. Gan māsiņām, gan māsu palīgiem. Viņas apzinās, ka ar savām apdegušajām rokām esmu bezpalīdzīgs, ka pat nevaru atvērt ūdens pudeli. Bet viss būs kārtībā! Prasīju dakterim, vai vēl kādreiz vispār varēšu spēlēt klavieres, viņš mierināja, ka varēšu! Un tad es pajokoju, ka līdz šim es to nekad vēl nebiju darījis. Bet dakteris Smirnovs atbildēja: „Nu redzi, tad tev būs iespēja to iemācīties!” Man tiešām ir labs dakteris,” ārstam pateicību parādā ir Artuss.

Artuss ar uzticamo draugu Borhesu.

Atvainojas kaimiņiem par sagādātajām problēmām

Ugunsgrēkā cietušais Saeimas deputāts pateicas arī tiem cilvēkiem, kas vakarā pēc nelaimes bija klāt pie viņa slimnīcā, parūpējās par viņa suni: „Liels paldies viņiem – šie cilvēki paši zina, kuri tie ir! Taču man ir neērti kaimiņu priekšā, un lūdzu viņiem piedošanu par to, ka Pirmās adventes vakaru viņi bija spiesti pavadīt ārpus mājām. Gribu atvainoties arī mājas pārvaldniekam, ka šīs ugunsnelaimes dēļ cietusi mūsu māja. Mēs savu māju ļoti mīlējām un kopām.”

Artusa dzīvoklis dega ar atklātu liesmu. Tā sekas var redzēt arī mājas fasādē. (Foto: Juris Rozenbergs)

„Protams, notikusi milzīga nelaime – izcēlās ugunsgrēks. Bet viss ir beidzies laimīgi, cik laimīgi tas šajā gadījumā vien var būt,” nosaka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs, piebilstot: „Kādi ir mani tuvākie plāni? Jāizveseļojas, jāatrod jaunas mājas un lēniem soļiem jādodas uz priekšu. Šis bija negaidīts pavērsiens manā dzīvē, bet viss būs kārtībā! Paldies visiem par rūpēm, un neuztraucieties par mani! Jā, un pats galvenais – obligāti iegādājieties dūmu detektorus un ugunsdzēšamo aparātu! Ja man dzīvoklī būtu bijis dūmu detektors, visticamāk, ugunsgrēks tiktu novērsts jau pašā sākumā. Jo mēs, sēžot uz dīvāna, dūmus nepamanījām – tie sākumā koncentrējās tikai pie griestiem,” piebilst Artuss Kaimiņš.

Citi šobrīd lasa

Dārgs šampanietis uz jahtas - tā ar vērienu uzdzīvo "Rīgas satiksmes" valdes locekle Krūkle 27
FOTO: Juglas ezerā izskanējis pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā" 2
FOTO: skatītāji ierodas uz izrādi "Ceturtais krēsls" K.K. fon Stricka villas dārzā
Skatīt visus komentārus

62-летний Валерий Сюткин в четвертый раз стал отцом

"Почему без шпагата и шубы?": обнаженная Волочкова окунулась в именную купель