Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Saskaņas" valde uzdevusi teritoriālajām organizācijām un partijas biedriem aktīvi iesaistīties parakstīšanas kampaņā. (Foto: Ieva Leiniša/LETA)

"Saskaņa" saviem biedriem liek aktīvi iesaistīties parakstīšanās kampaņā par Saeimas atlaišanu 11

Politika
2019. gada 3. decembrī 17:47 2019. gada 3. decembrī 17:47 | Papildināts, 2019. gada 3. decembrī 18:55
  Jauns.lv / LETA
"Saskaņas" valde uzdevusi teritoriālajām organizācijām un partijas biedriem aktīvi iesaistīties parakstīšanas kampaņā par Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanu, informēja partijas pārstāve Katarina Ogorodņika.

"Saskaņas" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs un valde akcentē, ka 2020.gada valsts budžeta pieņemšana ir parādījusi, ka gan Saeima, gan valdība "ignorē Latvijas kā tiesiskas un sociāli atbildīgas valsts pamatvērtības un tiesiskuma pamatprincipus". Likumu pakete par valsts budžetu tika pieņemta, pārkāpjot parlamentārās demokrātijas principus, atņemot opozīcijai pat izteikšanās iespēju, norāda "Saskaņas" pārstāvji.

"Budžetā nauda ir atradusies dažādām iniciatīvām, bet sabiedrībai svarīgākie institūti - veselības un izglītības sistēmas ir palikušas novārtā; tika pasliktināts sociāli vājāko grupu - bērnu un bezdarbnieku stāvoklis," teikts "Saskaņas" valdes paziņojumā.

Opozīcijas partija ar lielāko Saeimas deputātu skaitu norāda, ka līdz ar koalīcijas pieņemtajiem lēmumiem turpinās iespēju samazināšana vietējā līmenī lemt svarīgus sabiedrības jautājumus. "Parlamentam, kas nevēlas pārstāvēt visu tautu un kontrolēt valdību, nav jēgas. Likumdošanas darbs sabiedrībai svarīgākajās jomās ir pārvērties par tukšvārdību," pauž Urbanovičs un pārējā "Saskaņas" valde.

Partijā akcentēja, ka "tā vairs nav kalpošana tautas labumam". Tās pārstāvji pauž, ka "Saskaņas" frakcija esot darījusi visu, lai sabiedrības viedoklis tiktu sadzirdēts. "Tā kā tas nenotika, "Saskaņas" deputāti ir gatavi uzņemties atbildību un stāties tautas priekšā sava uzticības mandāta pārbaudei ārkārtas vēlēšanās," norādīts "Saskaņas" paziņojumā.

Urbanovičs un valde norāda, ka partija atbalsta Saeimas atsaukšanas parakstu vākšanas iniciatīvu, jo tā atbilst sabiedrības pamatvērtībām - cilvēka veselība, ģimene, darbs, starpetniskā saskaņa un partijas mērķim - sociāli atbildīgas valsts politikas īstenošana un sociāli atbildīgas ekonomikas izveidošana.

Attiecīgo mērķu sasniegšana nodrošinātu ilgtermiņa noturīgu sabiedrības attīstību un valsts iedzīvotāju labklājību, pauž politiskajā spēkā.

Kā ziņots, kopš 15.novembra, kad sākās parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu 13.Saeimas atsaukšanai, par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" elektroniski parakstījušies ap 40 750 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Parakstu vākšanas aktivitāte otrajā nedēļā ir krietni samazinājusies, salīdzinot ar pirmo nedēļu. Pirmajā nedēļā tika savākti apmēram 36 000 parakstu, savukārt otrajā nedēļā - ap 4000 parakstu.

Parakstu vākšanas iniciatoru - Centra partijas (CP) - pārstāvji norādījuši, ka kopējais par referenduma ierosināšanu savāktais parakstu skaits ir lielāks, nekā uzrādās portālā "Latvija.lv", jo par referenduma rosināšanu var parakstīties, arī apliecinot parakstu pie zvērināta notāra, dzīvesvietas deklarēšanas vietā pašvaldībā, bāriņtiesā, kura veic notariālas darbības, vai novadā pie pagasta vai pilsētas pārvaldes vadītāja.

Parakstu vākšanas termiņš noslēgsies 2020.gada 14.novembrī. Ja likumā noteiktajā termiņā tautas nobalsošanas ierosināšanai nepieciešamais parakstu skaits - 154 865 - tiks savākts, par šo jautājumu būs jānotiek tautas nobalsošanai.

Citi šobrīd lasa

Jaunajiem studentiem studijas var beigties ar „plika papīra” saņemšanu 2
Skaidrojam patiesību, vai ar Covid-19 testu inficē smadzenes... 3
Māte šokā par dēla nāvi pēc aizturēšanas Gomeļā: "Man atteicās parādīt ķermeni" 7
Skatīt visus komentārus

9 спален, 16 ванных, spa, теннисный корт: что известно о новом доме Гарри и Меган

"Было очень душевно": жена Николаева отпраздновала день рождения в Юрмале вместе с Познером