Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Satiksme notiek pa vienu braukšanas joslu. (Foto: Twitter)

Autovadītājus brīdina par deformējušos transporta pārvadu Rīgas lidostas virzienā 6

Sabiedrība
2019. gada 8. novembrī 11:40 2019. gada 8. novembrī 11:40 | Papildināts, 2019. gada 8. novembrī 14:26
  Jauns.lv
Transporta pārvads, kas atrodas Rīgas lidostas virzienā virs Kārļa Ulmaņa gatves ir deformējies, par to liecina "Twitter" pieejamās aculiecinieku fotogrāfijas.

"Deformējies transporta pārvads Rīgas lidostas virzienā virs Kārļa Ulmaņa gatves #Rīga #Latvija," teikts "Breaking.LV" ierakstā pie attēliem.

Tiek ziņots, ka satiksme notiek pa vienu braukšanas joslu ar ātruma ierobežojumu līdz 30 km/h.

Ieviests arī svara ierobežojums - līdz 30 tonnām.

Kā portālam Jauns.lv stāsta Rīgas domes Satiksmes departamentā, ierobežojumi uz pārvada pār Kārļa Ulmaņa gatvi Jūrkalnes ielā ir jau no 29.oktobra. Virzienā uz lidostu nodrošināta satiksme pa vienu braukšanas joslu, samazināts maksimālais atļautais braukšanas ātrums 30km/h, kā arī jārēķinās ar ierobežojumu transportam, kura masa pārsniedz 30 tonnas.

Satiksmes ierobežojumi nepieciešami, lai speciālisti varētu veikt pārvada speciālo transportbūves inspekciju. Pārbaudes  laikā tiek veikta detalizēta pārvada konstrukciju apsekošana, pārbaudīts tā tehniskais stāvoklis, nestspēja un ekspluatācijas drošība, kā arī radušies defekti un to cēloņi. Speciālā inspekcija ilgs līdz novembra beigām.

Visiem tiltiem, satiksmes pārvadiem un tuneļiem reizi piecos gados sertificēti speciālisti veic detalizētu visu konstrukciju apsekošanu, nestspējas aprēķinus, tajās ievērtējot slodzes – pašsvars, ikdienas satiksmes slodze, gājēju slodze, projekta slodze, kustīgo slodžu dinamiskā iedarbība.

Izmantojot izstrādāto tilta konstrukcijas matemātisko modeli, tiek aprēķinātas slodžu darbības ierosinātās piepūles un pārvietojumi un noteikta tilta nestspēja un tās atbilstība "Ceļu satiksmes noteikumi" noteiktajām slodzēm un LVS EN 1991-3 noteiktajām slodzēm.

Kopumā Rīgā ir 35 tilti, 60 satiksmes pārvadi un estakādes, 14 gājēju tilti un pārvadi, 27 tuneļi. Šogad speciālās inspekcijas paredzētas 23 objektiem. Desmit transportbūves jau ir apsekotas un konstatēts, ka to stāvoklis no nestspējas viedokļa vērtējams kā atbilstošs noteiktajām slodzēm un tos var turpināt ekspluatēt.

Citi šobrīd lasa

Par beigtu vaboļu lasīšanu draud 40 gadu cietumsods? 1
Meiteņu meistars Aivars Vilipsons par saviem intīmākajiem mākslas darbiem 2
"Plāndēmija" - populārākā antivakcīnu un Covid-19 maldu ziņa visā pandēmijas laikā 5
Skatīt visus komentārus

Принц Уильям рассказал о самом потрясающем моменте в жизни после гибели принцессы Дианы

Чудовищно: женщина насиловала дочь и публиковала видео в соцсети