Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam izvirzītā Santa Purgaile (Foto: LETA)

Premjeru neuztrauc, bet gan priecē FKTK vadītājam izvirzītās Purgailes pieredze banku sektorā

Ziņas
2019. gada 25. septembrī 09:37 2019. gada 25. septembrī 09:37
  Jauns.lv / LETA
Banku uzraugam būtu jānāk no banku sektora, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Tā viņš komentēja sabiedrības par atklātību "Delna" bažas par Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam izvirzītās Santas Purgailes iepriekš ieņemtajiem vadošiem amatiem privātā sektora kredītiestādēs.

Kariņš atzina, ka teorētiski pastāv risks, ka no banku sektora nācis cilvēks varētu būt kaut kā ieinteresēts. "Bet tad var uzdot jautājumu, kurš vēl varētu uzraudzīt bankas kā cilvēks, kurš nāk no banku sektora?" viņš norādīja, sakot, ka nevēlētos, lai bankas uzrauga, piemēram, šoferis.

Premjers sacīja, ka pilnībā uzticas veiktajai atlases procedūrai. "Es ticu, ka kādam būs bažas, bet tomēr mūsu valsts ir ar diviem miljoniem. Caur trim paziņām mēs droši vien visi esam rados. Tā kā par to nav ko uztraukties. Galvenais, ka ir atlasīts cilvēks, kurš zina šo lauku un ir izgājis cauri šim sietam - un tas ir nepolitisks siets," klāstīja premjers.

Viņš aicināja ļaut Purgailei strādāt, bet vienlaikus ņemt vērā riskus un tos pieskatīt.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amata kandidāte Santa Purgaile (Foto: LETA)

Jau vēstīts, ka Purgaile uzvarēja konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu. Viņas kandidatūra tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā 1.oktobrī, taču gala lēmums par iecelšanu amatā būs jāpieņem Saeimai.

Sabiedrība par atklātību "Delna" aicinājusi valdību nevirzīt Purgaili FKTK priekšsēdētājas amatam. Kā informēja biedrības direktore Liene Gātere, šādu aicinājumu organizācija pamato ar Purgailes iepriekš ieņemtajiem vadošiem amatiem privātā sektora kredītiestādēs, tostarp bankas "Citadele" valdes locekles amatu no 2012.gada.

"Ņemot vērā FKTK likumā noteikto un ievērojot arī valdības pieteikto un veiksmīgi uzsākto finanšu sektora "kapitālo remontu", "Delnas" ieskatā, būtu svarīgi, lai jaunais FKTK padomes priekšsēdētājs ir neatkarīga, neietekmējama persona, kura spēj īstenot pārmaiņas sabiedrības interesēs un atgūt sabiedrības un investoru uzticību Latvijas finanšu tirgum," skaidroja Gātere.

Biedrības ieskatā, ilgstošā Purgailes nodarbinātība privātajā banku sektorā un nesenais augstais amats rada risku, ka kandidātes darbība komisijas priekšsēdētājas amatā varētu būt vairāk privāto banku, nevis sabiedrības interesēs.

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā "Citadele", kur ieņem valdes locekles amatu. Sākotnēji viņa bija arī biznesa attīstības direktore, bet vēlāk - no 2017.gada - korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija "SEB banka", kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programmu Vallenberga institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Citi šobrīd lasa

Navaļnija saindēšana: atrasts Sibīrijā bezvēsts pazudušais Kremļa kritiķa ārsts 5
Dana ar kasti: "Tu nekļūsti bagātāka no tā, ka tev skapī stāv 300 eiro vērta, nekad neuzvilkta kleita"
Trakumi Rīgas terasēs un Patrishas iebildumi pret vakcinācijas bildēm. Sapinušies tīklos 7. sērija.
Pievienot komentāru

"Жаль, что вам и другим "кокосовым" экспертам не побывать на королевских праздниках": Киркоров защитил Бузову от Гордон

Дубай и Мальдивы: яркие фото Кудрявцевой, Бородиной, Топурии и других с отдыха