Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Santa Purgaile uzvarēja konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu. (Foto: Zane Bitere/LETA)

"Delna" aicina valdību nevirzīt Purgaili FKTK priekšsēdētājas amatam 2

Sabiedrība
2019. gada 23. septembrī 19:09 2019. gada 23. septembrī 19:09
  Jauns.lv / LETA
Sabiedrība par atklātību "Delna" aicina valdību nevirzīt Santu Purgaili Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas amatam, informēja biedrības direktore Liene Gātere.

Šādu aicinājumu organizācija pamato ar Purgailes iepriekš ieņemtajiem vadošiem amatiem privātā sektora kredītiestādēs, tostarp bankas "Citadele" valdes locekles amatu no 2012.gada.

"Ņemot vērā FKTK likumā noteikto un ievērojot arī valdības pieteikto un veiksmīgi uzsākto finanšu sektora "kapitālo remontu", "Delnas" ieskatā, būtu svarīgi, lai jaunais FKTK padomes priekšsēdētājs ir neatkarīga, neietekmējama persona, kura spēj īstenot pārmaiņas sabiedrības interesēs un atgūt sabiedrības un investoru uzticību Latvijas finanšu tirgum," skaidro Gātere.

Biedrības ieskatā, ilgstošā Purgailes nodarbinātība privātajā banku sektorā un nesenais augstais amats rada risku, ka kandidātes darbība komisijas priekšsēdētājas amatā varētu būt vairāk privāto banku, nevis sabiedrības interesēs.

"Arvien vairāk valstu ir ieviesušas vai apsver ieviest instrumentus, lai mazinātu "rotējošo durvju" principu, kad augsta līmeņa darbinieki no valsts sektora pāriet darbā privātajā sektorā, kuru iepriekš uzraudzīja, vai otrādi, nemainot darbības nozari. "Delna" ierosina arī Latvijā ieviest "atdzišanas periodu", kurā augsta līmeņa valsts amatpersonas, tajā skaitā FKTK padomes locekļi, nedrīkstētu mainīt darbu no valsts uz privāto sektoru un otrādi, nemainot nozari," uzsver Gātere.

Purgaile uzvarēja konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu. Viņas kandidatūra tiks virzīta apstiprināšanai Ministru kabinetā 1.oktobrī, taču gala lēmums par iecelšanu amatā būs jāpieņem Saeimai.

Saistītās ziņas

Premjers un Santa Purgaile atbalsta FKTK pievienošanu Latvijas Bankai 1
Purgaile jau izvēlējusies kandidātus FKTK padomes locekļu amatiem 6
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta Santa Purgaile 23

Purgaile kopš 2012.gada strādā bankā "Citadele", kur ieņem valdes locekles amatu. Sākotnēji viņa bija arī biznesa attīstības direktore, bet vēlāk - no 2017.gada - korporatīvo klientu apkalpošanas direktore. Kopš 2017.gada potenciālā FKTK padomes priekšsēdētāja ir arī Latvijas Finanšu asociācijas Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētāja. Iepriekš Purgailes darbavieta bija "SEB banka", kur viņa no 2009. līdz 2012.gadam vadīja privātbaņķieru biznesu Latvijā un Baltijā, savukārt vēl pirms tam viņa vadīja Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas pārvaldi.

Purgaile ir ieguvusi maģistra grādu starptautiskajā ekonomikā un uzņēmējdarbībā. Viņa apguvusi arī vadības prasmju programmu Vallenberga institūtā (Wallenberg Institute) Zviedrijā. Purgaile teicami pārvalda angļu un krievu valodu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: Samanta Tīna prieka pilna dodas uz lidostu un ceļo uz Eirovīziju 4
Meganas simboliskais veltījums princesei Diānai pirmajā TV uzrunā kopš skandalozās intervijas gandrīz paliek nepamanīts
Meklēšanā izsludinātais Ernests Rieksts iepriekš komentējis pārmetumus par nelegālo hosteli 3
Skatīt visus komentārus

"Жаль, что вам и другим "кокосовым" экспертам не побывать на королевских праздниках": Киркоров защитил Бузову от Гордон

Дубай и Мальдивы: яркие фото Кудрявцевой, Бородиной, Топурии и других с отдыха