Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Mazā Samanta Nikola, kuras dzīve aprāvās 8 gadu vecumā degošas mājas otrā stāva istabā. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Glābējiem nākas taisnoties, kāpēc ugunsgrēkā Svētciemā sadega 8 gadus vecā Samanta

Ziņas
2019. gada 11. septembrī 22:49 2019. gada 11. septembrī 22:49
  Jauns.lv
Augusta vidū vēstījām par traģisku ugunsnelaimi divstāvu mājā Svētciemā, Salacgrīvas pusē. Mājas otrajā stāvā dzīvību zaudēja 8 gadus vecā Samanta Nikola, savukārt viņas tuvinieki drīz pēc tam portālam Jauns.lv lūdza ziņu dzēst - policijas hronikā esot sarakstītas pilnīgas muļķības. Tagad meitenes tuvinieki snieguši interviju LTV raidījumam "4.studija", un, piemēram, vectēvam Mārim ir lieli pārmetumi ugunsdzēsējiem.

Mirušā bērna vectēvs Māris raidījumam "4.studija" stāsta, kā noritējusi glābšana jeb - viņaprāt - neglābšana. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Samantas Nikolas ģimene esot šokā - kāpēc ugunsdzēsēji neizglāba meiteni? Stāvot pie pamatīgām ēkas krāsmatām, meitenes vectēvs Māris Graumanis stāsta par notikušo.

Ugunsgrēks sācies garāžā blakus mājai, bet tad pārmeties uz ēku. Glābējus izsaucis Māris pats. Tie braukuši no Salacgrīvas posteņa, bet vēlāk pieslēgušies arī glābēji no Limbažiem un Saulkrastiem. Ugunsnelaime bija milzīga. "Tikko kā atbrauca pirmā ekipāža, es viņus informēju, ka otrajā stāvā atrodas bērniņš un galvenais ir viņu izglābt," atceras Māris.

Salacgrīvas iecirkņa VUGD vēlreiz apliecina, ka izsaukums uz Svētciemu saņemts 19.augustā pl.14:38. Pirmā vienība bija klāt pl.14:51. "Tai pašā minūtē pirmais teksts, ko dzirdējām - ka ēka deg pilnā platībā," LTV raidījumam saka Jānis Skrastiņš, Vidzemes reģiona brigādes komandieris, "glābēji saģērbās, lai dotos ēkā iekšā, bet diemžēl liesmu dēļ tas nebija iespējams". 

Vieta, kur atradās 8 gadus vecā Samanta Nikola, bijusi pēdējā ēkā, līdz kurai liesmas aizsniegušās. Vēl šobrīd saskatāms plastmasas loga rāmis, kas dedzis, taču ne sadedzis pavisam. Istabā aiz šī loga bijusi meitene, norāda "4.studijas" žurnālists.  Vectēva Māra un ugunsdzēsēju viedokļi par centieniem glābt bērna dzīvību atšķiras, ir pat diametrāli pretēji. Māris uzskata, ka glābēji neizdarīja savu daru godam, taču glābēji skaidro, ka primārais vienmēr ir bijis un būs cilvēku glābšana - un tikai pēc tam liesmu dzēšana. 

"Neviens no viņiem pat nepiebrauca ēkai otrā pusē ar automašīnu kāpnes pie loga piesliet. Tā puse tajā momentā nedega, bija jūras vējš, un viss gāja uz sānu," uzskata meitenītes vectēvs. Taču ugunsdzēsējs Skrastiņš atceras, ka liesmās bijusi visa ēka, un to apliecinājuši vairāki cilvēki. 

Māris Graumanis spriež, ka glābēju rīcībā taču ir dažādi instrumenti, lai glābtu cilvēkus arī caur pakešu logiem. Tas neesot ticis darīts. Glābēju puse gan skaidro, ka nelaimju vietās tiek pieņemti visi mēri un lietoti visi līdzekļi. "Diemžēl cilvēki bieži no mums prasa dieva cienīgus darbus. Bet mēs esam tikai cilvēki un mums ne vienmēr izdodas izglābt," atzīst Skrastiņš.

Par notikušo ir ierosināta krimināllieta. Valsts policijai tagad jāizmeklē, vai meitene mira nenovēršami, vai tomēr tā bijusi ugunsdzēsēju nolaidība. Vairāk par traģēdiju Svētciemā skaties LTV "4.studija" žurnālista Argota Pakalna sagatavotajā sižetā:

Citi šobrīd lasa

Princis Harijs vēlas apturēt seriālu “The Crown”, pirms tur ķeras pie viņa dzīves iztirzāšanas
Meža inženiere skaidro, ko nodara tik siltā ziema
Kobes Braienta vienošanās ar sievu izglāba no vēl lielākas ģimenes traģēdijas

Упс! Герцогиня Кэтрин в короткой юбке на ветру пережила "момент Мэрилин"

Отец герцогини Меган опубликовал компрометирующие снимки ее раздевания до белья