Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar pieciem izciliem koncertiem izskanējusi mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" trešā nedēļas nogale
Reinis Oliņš

Ar pieciem izciliem koncertiem izskanējusi mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" trešā nedēļas nogale

Kultūra
2019. gada 26. augustā 14:55 2019. gada 26. augustā 14:55
 
Ar pieciem izciliem koncertiem izskanēja jaunā mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA trešā nedēļas nogale, kuras centrā bija īpaši gaidīti koncerti ar Izraēlas filharmoniskā orķestra un diriģenta Zubina Metas dalību. Skatītājus sajūsmināja tādi solisti kā pianisti Juidzja Vana, Jans Ļiseckis, Deniss Kožuhins un vijolniece Aleksandra Konunova.

Šajās dienās uz festivālu bija ieradušies 26 ārvalstu mediju pārstāvji no 13 valstīm, tostarp no Lielbritānijas, Vācijas, Austrijas, Šveices, Kanādas, Spānijas, Izraēlas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Baltkrievijas. 25. augusta koncerts tika tiešraidīts gan Latvijas Televīzijā, gan starptautiskajā kanālā – medici.tv.

“Festivāls tuvojas finišam – jau šonedēļ izskanēs pēdējie pieci koncerti. Redzam, ka Latvijas auditorija, kas daudzos koncertos ir tik uzmanīga, jūtīga un reizē atvērta, ir novērtējusi māksliniecisko piedāvājumu. Skaistā Latvijas daba, muzikālās kultūras tradīcijas un jaunais notikums, kas šovasar ienācis Rīgā un Jūrmalā, veido neaizmirstamu piedzīvojumu jau šogad. Tuvākajā laikā publiskosim nākamās vasaras ieceres,” atzīmē festivāla mākslinieciskais vadītājs Martins Engstēms.

“Šodien bija īpaša diena – iespēja baudīt Izraēlas filharmoniķu un Zubina Metas koncertu! Bēthovena Ceturtais klavierkoncerts ar Janu Ļisecki izskanēja kā pavasara diena. Tam sekoja Mālera Pirmā simfonija – tā bija īsta bauda: ik skaņa bija kā medus. Izcili orķestra mūziķi un absolūti ideāla saspēle. Un pats Meta – brīnumdaris!”, pēc koncerta 23. augustā raksta mūzikas apskatniece un tulkotāja Olga Pētersone.

„Mūzika ir mūsu dabā! Jūrmalai piestāv laba klasiskā mūzika. Cik jauki, ka orķestris skan dabiski, bez pārdozētas apskaņošanas, ka Berlioza lauku skatu papildina putnu dziesmas. Cik labi, ka atbrauca Zubins Meta, un ka es personīgi nevīlos nevīlos Jiudzjā Vanā. Tieši otrādi. Un paldies šīvakara publikai! Piedzīvots kārtējais labais mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA koncerts. Varam būt nudien laimīgi,” raksta muzikoloģe, programmas KLASIKA vadītāja Gunda Vaivode.

“Pēc mūziķu klāsta šis notikums ne ar ko daudz no Zalcburgas festivāla neatpaliek!” akcentēja režisors Alvis Hermanis

“Kolosāla dāvana visiem – gan mīļotājiem, gan profesionāļiem ne tikai mūsu valstī, bet arī kaimiņzemēs. Festivāls, sevi piesakot, uzlika ambiciozu mērķi – parādīt tikai augstākās raudzes mūziķus. Izraēlas orķetris demonstrē apbrīnojamu kvalitāti, bet reizē arī vienkāršību, bet arī dziļumu, spēku!”, ar saviem iespaidiem dalās muzikologs Boriss Avramecs.

Festivāla pēdējās nedēļas nogales centrā būs Londonas simfoniskā orķestra un Džanandrea Nozedas (30. un 31.08.) koncerti. Solistu plejādes spilgtākie vārdi – vijolnieks Vadims Repins (31.08.), pianists Sondžins Čo (30.08.), soprāns Dzjina Fana (31.08.), čellists Edgars Moro (1.09.) un pianists Likā Debargs (01.09.).

Par mūzikas festivālu RĪGA JŪRMALA 

Šī gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “RĪGA JŪRMALA” (turpmāk – RJMF), kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris un Suzanna Melki, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi. Festivāls iekļauts vasaras festivālu Top 10 pēc britu laikraksta The Telegraph vērtējuma, kā arī ieguvis Eiropas festivālu asociācijas īpašo zīmi EFFE Lable.

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē.

Vairāk par RJMF 2019 - www.riga-jurmala.com.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "Nāves ēnā" Pērnavas līcī: dienesti steidz glābt 17 makšķerniekus 1
Daugavpilieti uztrauc skolas logos redzētais. Patiesība nav tāda, kā varētu šķist 6
Bruknas muižā piedzīvota gan emocionāla, gan fiziska vardarbība 1
Pievienot komentāru

Падшие ангелы. Два новых фильма о жизни работниц секс-индустрии

Уход от жены, аборт Зудиной, обиды детей: жизнь до и после смерти Олега Табакова