Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Komponistes Lolitas Ritmanis latviskā izcelsme un pasaules mēroga redzējums piešķirs filmai meklēto noskaņu – mūsdienīga muzikāla tēma, kurai cauri vijas tautiskā melodija, kas nesaraujami ir saistīta ar latviešu strēlnieku dzīvesziņu. (Foto: Sanita Ieva Sparāne)

Kopā ar Emmy balvas ieguvēju Lolitu Ritmanis ieraksta "Dvēseļu puteņa" oriģinālmūziku

Kultūra
31. jūlijā 12:39 2019. gada 31. jūlijā 12:39
Jauns.lv
Šonedēļ Latvijas Radio 1. studijā sāk darbu pie filmas Dvēseļu putenis oriģinālmūzikas ieraksta. Ierakstā piedalās arī filmas mūzikas komponiste, prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, kura Latvijā ieradusies īpaši šim notikumam par godu.

Līdz ar izcilo latviešu izcelsmes komponisti mūzikas ierakstā piedalās arī diriģents Māris Sirmais un Valsts Akadēmiskā kora Latvija mākslinieki, kā arī īpaši filmai izveidots orķestris. Tajā orķestra producents un Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāts Edgars Saksons apvienojis mūziķus no Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kamerorķestra Sinfonietta Rīga un Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas.

“Dvēseļu putenis ir filma, kas izdzīvota un izlaista caur katra tās radītāja sirdi. Šis stāsts ir pa īstam un tikpat īstai un izjustai ir jābūt arī filmas mūzikai. Nebaidos teikt, ka filmas komandā ir iesaistījušies labākie mūziķi pasaulē – to sniegums ļaus padziļināt, paspilgtināt un padarīt emocionāli iedarbīgu un plašai auditorijai saprotamāku šo vēsturiski nozīmīgo un personīgo stāstu,” uzsver filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Režisors ir pārliecināts, ka komponistes Lolitas Ritmanis latviskā izcelsme un pasaules mēroga redzējums piešķirs filmai meklēto noskaņu – mūsdienīga muzikāla tēma, kurai cauri vijas tautiskā melodija, kas nesaraujami ir saistīta ar latviešu strēlnieku dzīvesziņu. Komponistes starptautiskā atpazīstamība un daiļrades novērtējums tieši kino mūzikas jomā (desmit balvas Emmy nominācijas un laureātes tituls par mūziku Betmena (Batman Beyond) filmu sērijai) ne tikai garantē mūzikas kvalitāti, bet arī solās sekmēt starptautiskās publikas un profesionāļu interesi par Dvēseļu puteni.

Mūzikas ierakstu nodrošina Latvijas Radio 1. studijas komanda ierakstu daļas vadītāja Māra Briežkalna un skaņu režisora Vara Kurmiņa virsvadībā. Filmas instrumentācijas konsultants ir Larijas Renčs (Larry Rench) no ASV, savukārt filmas mūzikas miksēšanu īstenos amerikāņu producents un skaņu režisors – Marks Matsons (Mark Mattson). Filmas mūzikas radīšanu atbalsta Latviešu Fonds un Valsts kultūrkapitāla fonds, un tā pirmatskaņojums plānots līdz ar filmas pirmizrādi 2019. gada novembrī.

Dvēsēļu puteņa komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Citi šobrīd lasa

Vilciens garām nav braucis jau 10 gadus, bet pensionāre Milda joprojām dzīvo Auces dzelzceļa stacijā 2
Angliski neprot necik, taču studēt grib: kā viltus studenti no Indijas cenšas iekļūt Latvijā 19
Mirklis līdz traģēdijai: autovadītāja acu priekšā Krievijā sabrūk tilts 2
Pievienot komentāru

СМИ: Валдис Пельш прооперирован и находится в реанимации

Похудевшая Алла Пугачева с ярким макияжем вызвала бурные эмоции поклонников