Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps. (Foto: LETA)

Neoficiāla informācija: "Latvijas attīstībai" Rīgas mēra amatam apspriež Viesturu Zepu 22

Politika
2019. gada 4. jūlijā 17:11 2019. gada 4. jūlijā 17:11 | Papildināts, 2019. gada 4. jūlijā 19:01
  Jauns.lv / LETA
Partija "Latvijas attīstībai" Rīgas domes frakcija Rīgas mēra amatam apsver iespēju nominēt frakcijas vadītāju Viesturu Zepu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Frakcijas pārstāve Ieva Graudiņa-Šutko informēja, ka frakcija rīt, 5.jūlijā, plkst.15, Rīgas domē rīkos preses konferenci, lai informētu par frakcijas deputātu pieņemtajiem lēmumiem saistībā ar politisko situāciju domē un gaidāmajām priekšsēdētāja vēlēšanām. Taujāts par to, vai frakcija varētu paziņot par savu nomināciju mēra amatam, Zeps atbildēt izvairījās, norādot, ka plašāku informāciju par frakcijas lēmumiem paziņos rīt. Patlaban vienīgais kandidāts Rīgas mēra krēslam ir "Gods kalpot Rīgai" deputāts un pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Opozīcija pagaidām izvairīga par iespējamo atbalstu Zepam, JKP sliecas viņu neatbalstīt

Rīgas domes opozīcijas partijas pagaidām izvairīgi komentē iespējamo atbalstu Viesturam Zepam (LA), ja "Latvijas attīstībai" frakcija viņu nominētu domes priekšsēdētāja amatam, vienlaikus kolēģi sola Zepu vispirms uzklausīt. 

"Vienotības" frakcijas pārstāvis Olafs Pulks atzina, ka oficiālu informāciju par LA nodomiem frakcija nav saņēmusi un, pirms spriest par atbalstu, viņaprāt, jāsagaida oficiāls paziņojums. "Līdz šim esam vienojušies, ka gribam ārkārtas vēlēšanas un, lai tām tuvotos, bijām lēmuši nepiedalīties neviena mēra ievēlēšanā. Ja LA nominēs savu kandidātu - tas būs jauns pagrieziens un tas būs jāapspriež, tāpēc pagaidām nesaku ne "jā" ne "nē"," sacīja Pulks.

Arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāte Baiba Broka sacīja, ka frakcija par LA nodomiem neko oficiāli nav dzirdējusi, tādēļ šādu informāciju komentēt nevar. Vienlaikus Broka pauda nostāju, ka LA ir opozīcijas sadarbības partneri un viņu piedāvājums noteikti tiks uzklausīts.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas (JKP) frakcijas vadītājs Jānis Ozols pauda viedokli, ka iespējamā Zepa nominēšana nav nekāds pārsteigums, jo LA visu laiku pauduši viedokli, ka grib pārņemt varu un turpināt strādāt domē. "Es tomēr uzskatu, ka mūsu uzdevums ir ieviest pašvaldībā kārtību un pašreizējā domes sastāvā to izdarīt nevar. Var uzkarināt kaklā ķēdi un dabūt labāku krēslu, bet tas nav opozīcijas uzdevums," pauda Ozols.

Tikmēr gatavību tikties ar LA pauda arī "Neatkarīgo deputātu frakcijas" deputāts Aleksejs Rosļikovs, sakot, ka Zeps "ir labs variants" un, ja viņš oficiāli mēra amatam tiks nominēts, frakcija labprāt ar viņu tiksies un uzklausīs viņa piedāvājumu.

Savukārt deputātu bloka "Rīgai!" vadītājs Oskars Putniņš sacīja, ka bloks joprojām ir gatavs atbalstīt jebkuru labējo partiju virzītu mēru pie nosacījuma, ka šis kandidāts ir kopīgi virzīts. "Ja tiks izvirzīti vairāki kandidāti un balsu nebūs ne vienam, ne otram, tas ir bezjēdzīgi. Ja opozīcija spēs visi vienoties par atbalstu vienam cilvēkam, mēs noteikti viņu atbalstīsim," sacīja Putniņš.

Viņš arī iezīmēja scenāriju, ka, ja gadījumā balsis neizdosies savākt ne opozīcijas virzītam mēram, ne arī "Gods kalpot Rīgai" izvirzītajam kandidātam Oļegam Burovam, iespējams, lietderīgi būtu, ja savu kandidātu virzītu kāds no septiņiem neatkarīgajiem deputātiem.

Citi šobrīd lasa

Pretrunīgi viedokļi: vai, saslimstot ar Covid-19, tieši smēķētāji cieš no smagākām komplikācijām? 1
"Viens liels nodokļu maksātājs būs zudis," - Linda Mūrniece, nesaņēmusi valsts atbalstu, prognozē "Hotel Roma" likvidāciju 7
Covid-19 pagājušajā diennaktī apstiprināta vēl 48 cilvēkiem Latvijā 4
Tēmas: Rīgas dome
Skatīt visus komentārus

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас